Флінн приховав поїздку на Близький Схід для укладення угоди з Росією
Колишній радник із національної безпеки президента США Дональда Трампа Майкл Флінн у 2015 році відвідав Близький Схід, де виступав посередником в угоді між урядом Саудівської Аравії і російським державним агентством з ядерної енергетики, проте приховав факт і деталі поїздки від влади США.
Демократи з Палати представників США передали спецпрокурору Роберту Мюллеру інформацію, яка свідчить про те, що колишній радник із питань національної безпеки Майкл Флінн приховав поїздку на Близький Схід для вивчення умов угоди з урядом Саудівської Аравії і російським агентством з ядерної енергетики. Про це повідомляє CNN.
За словами демократів, Флінн порушив закон, приховавши таку інформацію.
Після того як видання Newsweek повідомило, що Флінн улітку 2015 року літав на Близький Схід для врегулювання угоди на суму приблизно $100 млрд між компаніями Саудівської Аравії і РФ, демократи подали запити в три американські компанії, які підтвердили факт поїздки Флінна.
Демократи заявили, що Флінн ніколи не розкривав факту поїздки і її деталей. Крім того, невідомо, скільки він заробив за свої послуги.
Флінн подав у відставку 13 лютого. Причиною його звільнення в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідують телефонні дзвінки Флінна послу Росії у США Сергію Кисляку, зроблені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій щодо Кремля, 29 грудня, зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Газета The Washington Post із посиланням на власні джерела писала, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій із РФ. За відомостями The New York Times, радника президента опитували агенти ФБР. Флінн заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.
У квітні видання The Washington Post із посиланням на документи, опубліковані Білим домом, повідомило, що Флінн у своїй первісній декларації приховав платежі, отримані у 2015 році від російських компаній, зокрема від телеканала RT, "Лаборатории Касперского" й авіакомпанії "Волга-Днепр".
28 квітня в інтерв'ю телеканалу Fox News Трамп звинуватив адміністрацію екс-президента Барака Обами в тому, що Флінна не перевірили на благонадійність. Однак співробітники Обами повідомили, що він попереджав Трампа про Флінна.