Фонд Гейтса виділив $10 млн на боротьбу з поширенням нового коронавірусу з Китаю
Фонд засновника компанії Microsoft Білла Гейтса і його дружини Мелінди виділяє $5 млн на боротьбу з коронавірусом у Китаї, ще $5 млн виділено на надання допомоги центрам із контролю і профілактики захворювань в Африці.
Фонд засновника компанії Microsoft Білла Гейтса і його дружини Мелінди вирішив виділити $10 млн на боротьбу з поширенням нового китайського коронавірусу 2019-nCoV. Про це 26 січня поінформувала пресслужба благодійної організації.
"Фонд виділяє $5 млн на відповідні заходи 2019-nCoV у Китаї та вже працює з цілою групою китайських партнерів із державного та приватного секторів", – ідеться в повідомленні.
Кошти виділяють, зокрема, на пошуки методів лікування та вакцини.
Партнерами фонду Гейтса є Національна комісія охорони здоров'я і Китайський центр із контролю та профілактики захворювань, Національний фонд природних наук Китаю й різні дослідницькі інститути, пов'язані з Академією наук Китаю, університетом Сямень і Китайською національною біотехнологічною групою Sinopharm.
Крім того, фонд виділяє $5 млн на надання допомоги центрам із контролю та профілактики захворювань в Африці. Кошти витратять на організацію захисних заходів проти поширення вірусу на континенті, ідеться в заяві.
Станом на 27 січня в Китаї померло від нового коронавірусу 80 осіб, кількість підтверджених випадків зараження новим коронавірусом у країні сягнула 2744, 461 пацієнт перебуває в критичному стані.
За межами Китаю підтверджені випадки було зареєстровано в Таїланді (вісім), Японії (три), Південній Кореї (три), США (п'ять), В'єтнамі (два), Сінгапурі (чотири), Малайзії (чотири), Непалі (один), Франції (три) та Австралії (чотири).
Уперше новий тип вірусу, що спричиняє атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (Китай), населення якого становить понад 11 млн осіб. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура і кашель. Багато хто з інфікованих повідомляв, що відвідував рибний ринок Хуанань або працював там.
21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передавання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини.
23 січня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки не оголошуватимуть надзвичайної ситуації у сфері суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення. 24 січня ВООЗ оновила рекомендації щодо коронавірусу.
США, Японія та Франція розпочали евакуацію своїх громадян з Уханя.
В Україні жодного випадку зараження вірусом станом на 26 січня не було. Усім прибулим в аеропорт "Бориспіль" із Китаю вимірюють температуру.