ФСБ затримала за розголошення держтаємниці гендиректора російського підприємства, пов'язаного із Siemens – ЗМІ
У 2011 році німецький концерн Siemens і російська компанія "Силовые машины" підписали угоду про створення в Санкт-Петербурзі спільного підприємства з виробництва та сервісу великих газових турбін. Інформація про затримання генерального директора "Силовых машин" Романа Філіппова надійшла на тлі скандалу навколо постачання турбін марки Siemens в анексований РФ Крим, зазначає "Фонтанка".
Генерального директора російського підприємства "Силовые машины" Романа Філіппова затримали в Санкт-Петербурзі співробітники Федеральної служби безпеки РФ. Про це повідомила "Фонтанка" з посиланням на неназвані джерела.
Зазначають, що приводом "для інтересу правоохоронних органів до топ-менеджера" стала підозра в розголошенні держтаємниці.
В управлінні ФСБ у Петербурзі та Ленінградській області заявили, що 13 липня коментарів із цього питання не буде. Прес-служба "Силовых машин" не відповіла на запит видання.
Інформація про затримання Філіппова надійшла на тлі скандалу навколо постачання турбін марки Siemens в окупований РФ Крим.
Турбіни SGT5-2000E виробляє петербурзька компанія "Сименс Технологии Газовых Турбин" (СТГТ) – спільне підприємство Siemens і ВАТ "Силовые машины".
Німецька і російська компанії підписали угоду про створення СТГТ у 2011 році. 65% підприємства належать Siemens, 35% – "Силовым машинам".
6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін у Крим, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.
10 липня в Siemens зазначили, що дві з чотирьох поставлених до Росії газових турбін були переміщені у Крим проти волі виробника.
11 липня Siemens подала до суду позови у справі про постачання газових турбін в анексований Крим.
12 липня Reuters повідомило про постачання до Криму ще двох турбін, схожих на ті, які виробляє Siemens. У німецькому концерні цю інформацію спростували.
Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року.
Однак будівництво було призупинено через те, що Росія самостійно не виробляє газових турбін великої потужності. Повідомляли, що Москва вела переговори про контракт на постачання у Крим газових турбін з Ірану.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.