Генасамблея ООН відмовилася розглядати запропоновану РФ резолюцію про збереження Договору щодо ліквідації ракет

Генасамблея відмовилася розглядати резолюцію РФ
Фото: ЕРА

Росія внесла проект резолюції із закликом зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності на обговорення Генасамблеї ООН. Там заявили, що це питання стосується компетенції Ради Безпеки ООН.

Профільний комітет Генеральної Асамблеї ООН відмовився виносити на обговорення Генасамблеї запропонований Росією проект резолюції, що закликає зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Проти внесення цього документа на дебати висловилося 55 держав, 31 виступила "за", 54 країни утрималися. Останні зазначили, що ця тема стосується компетенції не Генасамблеї, а Ради Безпеки ООН.

Наприкінці червня 2017 року група американських конгресменів-республіканців виступила із пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності через те, що його не дотримується Росія. У відповідь на це в РФ заявили, що в США немає жодних підстав звинувачувати Росію в невиконанні договору, тому що РФ виконала всі взяті на себе зобов'язання і знищила ракети середньої і меншої дальності "шляхом розпилювання при контролі американської сторони".

У листопаді міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив про наявність доказів, що Росія порушувала договір "протягом кількох років".

20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

У Москві радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що загрозою є не вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, а наявність російських ракет на європейській території.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що вихід США з договору про ліквідацію ядерної зброї може призвести до нової гонки озброєнь.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали у 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.