Геннадій Гудков: Росія стала в один ряд із радикальним ісламським Іраном і Північною Кореєю, яка вкрай "очучхіла"
Дружити з країнами-ізгоями не вигідно, тому до санкцій США проти Росії приєднається Європа, уважає російський опозиціонер і колишній депутат Держдуми Геннадій Гудков.
Режим президента Росії Володимира Путіна не зможе довго триматися під санкціями США, які президент Дональд Трамп підписав або підпише найближчим часом. Таку думку висловив російський опозиційний політик, колишній депутат Державної думи Росії Геннадій Гудков у Facebook.
"Як мінімум усім нам, 145 мільйонам жителів Росії, після набуття чинності санкцій "світить" довге животіння економіки, сповзання країни на технологічне узбіччя світового розвитку та подальший дрейф у стан третьорозрядних держав за всіма напрямами: наука, медицина, освіта, культура й іншими. Звичайно, ядерна дубина поки збереже нашу територіальну цілісність і суверенітет (правда, не врятує від наростання внутрішніх суперечностей), але нас любити та співпрацювати з нами довгі роки ніхто не буде", – написав він.
Політик додав, що санкції на десятиліття перекриють міжнародні інвестиції в Росію, а також постачання високотехнологічної продукції.
"Наша країна стала в очах більшості країн світової спільноти в один ряд із радикальним ісламським Іраном і Північною Кореєю, яка вкрай очучхіла. Як кажуть, компанія "відірви та викинь", – зазначив він.
На думку Гудкова, найближчим часом із Росії ще більш інтенсивно, ніж нині, почнуть виїжджати найбільш заповзятливі, освічені та творчі люди.
"Нобелівських премій за проривні знання нам чекати не варто. У найгіршому разі їх уручатимуть нашим ученим за відкриття та розробки, здійснені поза РФ. Уважаю, Олімпіада в Сочі та ЧС із футболу в Росії теж востаннє. (Принаймні на дуже довгий час). На Китай і всякі ШОС також навряд варто сподіватися: ніхто (Індія, Китай, Японія чи Південна Корея...) не захочуть утрачати американський (європейський) ринок заради сумнівної "любові до Росії". Дружити з країнами-ізгоями не дуже вигідно. Цілком очевидно, незабаром приєднається до санкцій Європа, і ось тоді настане ... (закінчіть фразу самі)", – підкреслив опозиціонер.
Він додав, що свого часу наддержава СРСР, яка мала численних союзників, обвалилася через кілька років після санкцій, уведених Заходом у відповідь на вторгнення в Афганістан.
"Я дуже добре пам'ятаю, що аж до серпня 1991 року наша влада сміливо з будь-якого приводу і навіть без показувала дулю "дядечкові Сему", всерйоз чекали краху імперіалізму та виходила благородним патріотичним гнівом проти ворогів, які зазіхають на наше право творити у світі що заманеться, не звертаючи уваги на сусідів і партнерів", – зазначив Гудков.
Він нагадав, що в середині 80-х партійні лідери запевняли в непорушності СРСР і Комуністичної партії.
"Фінал усім відомий: 26 років як немає ні СРСР, ні 20-мільйонної КПРС (розум, честь і совість епохи). А "кляті імперіалісти" далі живуть і розвиваються, винаходять айфони і айпади, електромобілі та космічні ракети, які повертаються. Ми ж досі неспроможні випустити хоч одну модель пристойної конкурентноспроможної автомашини, не кажучи про електроніку чи популярний у світі літак. Зате ми постійно встаємо з колін, показуємо всім "кузькіну мать", майстерно підміняємо пробірки з сечею й узагалі живемо заради перемоги в усьому світі "духовних сил, здатних замінити нам усі радості буття", – заявив політик.
Він зазначив, що ситуація в Росії нагадує часи пізнього Леоніда Брежнєва.
"Тільки у мене буває "дежавю", коли починаєш плутати часи пізнього Брежнєва з пізнім Путіним, кисельовські передачі з радянською пропагандою й істерику щодо вислання "американських шпигунів" і "російських агентів" кінця 80-х і сьогодні? Щоправда, у нинішньої Росії, на відміну від СРСР, немає союзників, симпатій країн "третього світу", величезної армії та звання наддержави. Ось чому мені здається, що до краху режиму Путіна призведе не опозиція, розчавлена й ослаблена репресіями та заборонами, а економічний і політичний тиск Заходу, який поглиблює глибока внутрішня деградація всього держапарату й економічна криза, породжена корупційною "вертикаллю влади", що повністю віджила своє. Не думаю, що чекати фіналу доведеться дуже довго", – підсумував Гудков.
25 липня Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану та КНДР. 27 липня нові санкції підтримав Сенат. Трамп не був радий ухваленню Конгресом США законопроекту про нові санкції проти Росії, однак усе вказує на те, що він підпише його, заявив державний секретар Рекс Тіллерсон на брифінгу 1 серпня.
Згідно з ініціативою, пропонують скоротити максимальний термін ринкового фінансування російських банків, що перебувають під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Документ також передбачає, що президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір укласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово.
Законопроект зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше.
28 липня у відповідь на санкційну політику США російська сторона вирішила призупинити з 1 серпня використання посольством США в Росії всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві та дачі в Срібному Бору. Окрім того, США запропоновано скоротити кількість американських дипломатів на території РФ, узгодиши її кількістю російських дипломатів у США. Росію будуть змушені покинути 755 співробітників дипломатичних місій США, заявив президент Путін.