Генпрокуратура Венесуели хоче через суд заблокувати відкриття Конституційної асамблеї
Під час виборів делегатів Асамблеї було допущено серйозних правопорушень, заявили в прокуратурі.
Генеральна прокуратура Венесуели передала до суду термінове подання про блокування початку роботи Конституційної асамблеї. Про це йдеться у Twitter відомства.
"Прокуратура передала припис про негайне зупинення установчих зборів Конституційної асамблеї. Вимога ґрунтується на підозрі у скоєнні злочинів під час виборчого процесу", – ідеться в повідомленні.
Як пише венесуельське видання El Nacional, 3 серпня генеральний прокурор країни Луїза Ортега заявила, що слідчі підтверджують дані компанії Smartmatic, яка забезпечувала технічну підтримку виборів, про маніпуляції з явкою. За словами Ортеги, у виборах делегатів брало участь не більше ніж 15% виборців, а не 40,1%, як оголосила центральна виборча комісія.
30 липня у Венесуелі пройшло голосування за делегатів конституційної асамблеї, яка, за задумом президента країни Ніколаса Мадуро, має змінити основний закон, що діє з 1999 року.
31 липня Мадуро заявив, що влада перемогла на виборах до конституційної асамблеї.
З квітня у Венесуелі проходять масові протести проти зміни конституції, їхніми жертвами стало понад 100 осіб.
У зв'язку з виборами до асамблеї США ввели санкції щодо Мадуро. У ЄС заявили, що країни – члени організації не можуть визнати конституційну асамблею Венесуели, і вважають, що вибори посилили кризу у країні.