Генпрокурор США Барр: Мюллер не стверджував, що мін'юст спотворив його доповідь
Спецпрокурор США Роберт Мюллер висловлював стурбованість тим, що преса неточно подала його висновки, і просив опублікувати його резюме доповіді про підсумки розслідування втручання Росії в американські вибори. Про це заявив генеральний прокурор і глава мін'юсту Вільям Барр.
У листі, який спеціальний прокурор Роберт Мюллер надіслав міністерству юстиції США, не йдеться про спотворення відомством висновків його доповіді про втручання Росії у передвиборчу кампанію 2016 року. Про це 1 травня, виступаючи в юридичному комітеті Сенату США, заявив генеральний прокурор і глава мін'юсту Вільям Барр. Трансляцію слухань веде "Голос Америки".
За словами генпрокурора, після отримання листа він зв'язався із Мюллером телефоном.
"Я запитав: у чому проблема, Бобе? Наш меморандум Конгресу про доповідь був неправильним? Він сказав "ні", але був стурбований неточними повідомленнями у пресі, зокрема про мотиви, на основі яких він дійшов висновку про відсутність змови [штабу майбутнього президента Дональда Трампа з РФ]. Він не говорив, що ми спотворили його доповідь", – сказав Барр.
Генпрокурор визнав, що Мюллер намагався переконати його оприлюднити резюме доповіді.
"Я сказав, що немає сенсу публікувати уривки, коли ми публікуємо майже повний текст доповіді", – пояснив Барр.
Він стверджує, що спецпрокурор не ухвалив жодного рішення за фактами ймовірного перешкоджання правосуддю з боку Трампа, хоча мав на це право. Мюллер тричі заявляв мін'юсту, що не вбачає прямого втручання, підкреслив генпрокурор. Він додав, що був здивований, оскільки Мюллер фактично надав мін'юсту право самостійно зробити висновок про факти перешкоджання правосуддю.
Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США із Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, зокрема політтехнолога Пола Манафорта і колишнього радника Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним і "ґрунтованим на брехні".
14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одностайно проголосувала за резолюцію про публікацію доповіді Мюллера.
22 березня стало відомо про завершення розслідування.
24 березня Барр надіслав Конгресу лист. У ньому йшлося, що розслідування імовірного втручання Росії у президентські вибори в США у 2016 році, яке проводив спеціальний прокурор Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
Ці висновки генпрокурор підтвердив 18 квітня на прес-конференції перед презентацією доповіді в Конгресі.
У доповіді Мюллера описано 10 епізодів можливого перешкоджання здійсненню правосуддя з боку президента чи його адміністрації.
Як повідомили ЗМІ, у листі Барру Мюллер заявив, що меморандум мін'юсту 24 березня "не повністю відображає контекст, природу та зміст" роботи офісу спецпрокурора.