Глава апарату Білого дому вважає, що зараз загроза КНДР є керованою
Керівник апарату Білого дому Джон Келлі висловив надію, що якщо загроза з боку КНДР зростатиме, із нею можна буде впоратися дипломатично.
Зараз загроза з боку КНДР є керованою. Про це заявив глава апарату адміністрації президента США Джон Келлі на брифінгу, повідомляє прес-служба Білого дому.
Він зазначив, що зараз стурбовано багато американців, які живуть на острові Гуам.
"Зараз ми вважаємо, що загроза є керованою, але якщо вона із часом зростатиме, давайте сподіватися, що дипломатія спрацює", – сказав він.
Із 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Останнє – 3 вересня цього року. Протягом останніх двох місяців вона провела кілька запусків балістичних ракет.
Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання до країни нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.
30 вересня в Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північній Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості в переговорах про денуклеаризацію, при тому, що у США були прямі канали зв'язку з КНДР.
1 жовтня президент США Дональд Трамп порекомендував держсекретареві Рексу Тіллерсону не витрачати часу на пошук діалогу з КНДР.
7 жовтня глава Білого дому написав у Twitter, що "президенти та їхні адміністрації говорили з Північною Кореєю протягом 25 років, укладали угоди і виплачували величезні суми грошей, але все це не працювало".
"Вибачте, але тільки одна річ може спрацювати", – резюмував він.
Коли журналісти попросили Трампа роз'яснити його останній твіт, він заявив, що "нічого роз'яснювати". На запитання, яка "одна річ" може спрацювати, президент відповів: "Ви незабаром це зрозумієте".
9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "воєнних варіантів" протидії КНДР.