Главу МОЗ Нової Зеландії понижено в ранзі після поїздки на пляж під час карантину
Глава МОЗ Нової Зеландії Девід Кларк зізнався, що поїздка на пляж була явним порушенням правил карантину; він попросив вибачення у прем'єр-міністерки Джасінди Ардерн і громадян країни.
Міністра охорони здоров'я Нової Зеландії Девіда Кларка понизили в ранзі після того, як він визнав, що порушив правила загальнонаціонального карантину, поїхавши з родиною на пляж. Про це повідомила прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, газета The New Zealand Herald проводила трансляцію її виступу.
Прем'єр-міністерка Нової Зеландії повідомила, що міністр охорони здоров'я розповів про поїздку на пляж під час карантину і запропонував піти у відставку.
"За нормальних умов я б звільнила міністра охорони здоров'я. Те, що він зробив, – неправильно, і немає жодних виправдань. Але зараз у пріоритеті наша колективна боротьба проти COVID-19. Ми не можемо допустити масових порушень у секторі охорони здоров'я або в наших заходах. Тільки з цієї причини Кларк збереже свою позицію", – додала Ардерн.
За словами прем'єр-міністерки, Кларка позбавлять ролі помічника міністра фінансів і понизять у ранзі.
У заяві на радіо RNZ Кларк повідомив, що відвіз свою родину на пляж за 20 км від будинку для прогулянки в перші вихідні запровадження обмежувального режиму.
Він визнав, що поїздка на пляж була явним порушенням правил карантину. Кларк повідомив, що попросив вибачення в Ардерн і громадян Нової Зеландії.
"Тоді як ми просимо новозеландців про історичні жертви, я підвів команду. Я виставив себе дурнем і розумію, чому люди гніватимуться на мене", – зазначив він у Facebook.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 7 квітня в Новій Зеландії зафіксовано 1160 випадків зараження коронавірусною інфекцією, із них 241 людина одужала, одна – померла.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,35 млн осіб, із них понад 285 тис. – одужало, а 74 856 – померли. Найбільшу кількість випадків зараження і летальних випадків зафіксовано у США, Іспанії та Італії.