Глава МЗС Латвії заявив, що Грузія та Україна борються за безпеку європейських держав
Треба зробити все, щоб такі події, як російсько-грузинська війна 2008 року, а згодом агресія РФ проти України, яка триває із 2014 року, не повторилися, зазначив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.
Україна і Грузія захищають не тільки свою територіальну цілісність, а й безпеку європейських країн. Про це на прес-конференції у Грузії 6 серпня заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс, повідомило "Польське радіо".
Рінкевичс перебуває у Грузії в межах спільного візиту із главами МЗС Польщі Яцеком Чапутовичем і Литви Лінасом Лінкявічусом, присвяченого 10-річчю з дня початку російсько-грузинської війни.
"Те, що сталося у Грузії 2008 року і потім в Україні, переконує нас, що ми мусимо робити все, щоб це не повторилося", – сказав він.
Дипломат вважає, що у зв'язку з агресією РФ проти Грузії ЄС "зробив велику помилку" 2008 року.
"Дуже важливо, щоб ми нагадали світу, що сталося 10 років тому, що міжнародне право і порядок були порушені... Це буде не тільки символічний візит, ми будемо також розмовляти з нашими колегами, президентом та прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Грузії про те, як можемо конкретно підтримати їх у співпраці з ЄС і НАТО", – додав Рінкевичс.
Він підкреслив, що Латвія, Литва та Польща хочуть, щоб Україна і Грузія стали членами НАТО.
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії.
Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.
Абхазія і Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані РФ території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії і Південної Осетії визнало чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.
У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії тривають між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей. Україна, США і низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво заперечує ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння. Україна неодноразово заявляла про затримання і загибель російських солдатів на Донбасі. У відповідь РФ стверджувала, що на Донбасі воюють російські добровольці.