Глава Пентагону про вибух під Сєвєродвінськом: Росія намагається розширити ядерний арсенал для боротьби зі США
За словами глави Пентагону Марка Еспера, Росія має крилаті ракети середньої дальності, які, можливо, оснащено ядерними боєголовками і спрямовано в бік Європи.
Вибух на військовому полігоні під російським Сєвєродвінськом – це свідчення того, що Росія має намір розширювати свій ядерний арсенал, заявив 21 серпня в інтерв'ю Fox News міністр оборони США Марк Еспер.
"Очевидно, що вони намагаються розширити свій стратегічний ядерний арсенал для боротьби зі США", – заявив глава Пентагону.
За його словами, Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь має бути розширено із включенням туди нової російської зброї.
"Росія має у своєму розпорядженні... крилаті ракети середньої дальності, можливо, оснащені ядерними боєголовками і спрямовані в бік Європи", – додав Еспер.
8 серпня 2019 року на військовому полігоні під Сєвєродвінськом Архангельської області прогримів вибух. Інцидент стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, викидів шкідливих речовин в атмосферу не сталося, радіаційний фон залишався в нормі, стверджували в міністерстві оборони РФ.
За даними міської влади Сєвєродвінська, підвищення радіаційного фону було. Росія обмежила судноплавство в Білому морі після події.
Спочатку повідомляли, що дві людини загинули, шестеро дістали поранення. 10 серпня стало відомо, що внаслідок вибуху загинуло п'ятеро співробітників "Росатому".
У російській держкорпорації повідомили, що причиною інциденту став "збіг обставин", і це часто трапляється під час випробувань нових технологій. За даними "Росатому", вибух на морській платформі полігону ВМФ Росії стався після випробування ракети, назви якої не уточнили.
Експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс 9 серпня припустив, що в РФ могли випробовувати крилату ракету з ядерною установкою. Цю інформацію з посиланням на розвідку США 12 серпня підтвердило видання The New York Times.
Радник президента Сполучених Штатів із національної безпеки Джон Болтон заявив, що подія є прикладом того, як Росія веде роботи зі створення засобів доправлення ядерної зброї, використовуючи, зокрема, украдені у Штатів технології.