Глобальна епідемія коронавірусу триватиме до червня – провідний китайський експерт
Китайській владі сьогодні необхідно враховувати ймовірність завезення коронавірусу з інших країн, охоплених епідемією, заявив голова спеціальної комісії з боротьби з поширенням коронавірусу комітету охорони здоров'я КНР Чжун Наньшань.
Коронавірусна інфекція COVID-19 поширюватиметься по всьому світу як мінімум до червня, вважає провідний китайський епідеміолог, голова спеціальної комісії з боротьби з поширенням коронавірусу комітету охорони здоров'я КНР Чжун Наньшань. Про це він сказав 8 березня в ефірі місцевої телекомпанії у провінції Гуандун, повідомляє South China Morning Post.
Оскільки епідемія в Китаї пішла на спад, увага влади має переміститися зі стримування поширення на запобігання завезеним випадкам, особливо це стосується великих міжнародних туристичних центрів, переконаний професор Чжун Наньшань.
На його думку, необхідно посилити перевірки здоров'я на кордонах і встановити політику карантину для тих, хто прибуває з країн, у яких зафіксовано спалах COVID-19.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року в китайському Ухані.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого в організації не відкинули, що вірус може призвести до пандемії.
Станом на початок доби 9 березня кількість жертв коронавірусу в Китаї сягнула 3119. Вилікували 58 600 осіб, загальна кількість хворих від початку спалаху захворювання сягнула 80 735. Водночас кількість нових випадків щодня знижується.
За даними ВООЗ станом на 8 березня, за межами материкового Китаю коронавірусом заразилося 24 727 осіб у 101 країні. Загиблих від COVID-19 наразі 484, за добу померла 71 людина.
Чжун Наньшань 2003 року виявив коронавірус SARS-CoV, який спричиняє важкий гострий респіраторний синдром (SARS). Після початку спалаху коронавірусу SARS-CoV-2 83-річний професор приєднався до спеціальної комісії з боротьби з епідемією. Він прогнозував, що до кінця лютого коронавірусом у Китаї заразиться 170 тис. осіб, проте новий спалах, на його думку, малоймовірний, оскільки китайська влада вжила суворих карантинних заходів.