Гольдфарб: Якщо і є якийсь плюс від скандалу із Трампом, так це те, що Україна стала у США найвідомішою іноземною "проблемою" G

Гольдфарб: Палата представників, звісно, ухвалить імпічмент. Але ж його ще має затвердити Сенат, що практично неможливо
Фото: Alexander Goldfarb / Facebook

Республіканська партія США серйозно згуртувалася навколо президента країни Дональда Трампа, тому його навряд чи можуть усунути від посади, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" публіцист, науковець і глава Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.

У скандалі навколо імпічменту президента США Дональда Трампа для України є один позитивний момент – вона стала впізнаваною у Сполучених Штатах, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" публіцист, науковець і глава Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.

"Усі стежать за цими слуханнями, але вони наразі мало що змінили. До слухань 50% американців були за усунення Трампа з посади. Після них цей показник не змінився. Переважна більшість демократів – за усунення, республіканці – проти. Інші виборці розділилися в думці десь 50 на 50. Але проти Трампа зріє велике невдоволення. Ми знали, що це стосується переважно розвідки і спецслужб США. Але зараз видно, що весь дипломатичний контингент налаштований проти президента. Грубо кажучи, Трамп проти власної бюрократії і чиновників. Я не думаю, що його усунуть із посади. Республіканська партія доволі серйозно згуртувалася навколо Трампа. Палата представників, звісно, ухвалить йому імпічмент. Але ж його ще має затвердити Сенат, що практично неможливо", – зазначив Гольдфарб.

За його словами, президент України Володимир Зеленський має великий кредит довіри в американського політичного істеблішменту.

"Мене вразило, що дипломати і представники уряду, які займаються питаннями України та РФ, однозначно дали свідчення, які викривають Трампа в тому, що він міг здійснити низку порушень. Якщо і є якийсь плюс від цього скандалу, так це тільки те, що Україна стала у США найвідомішою іноземною "проблемою". Усі про неї почули, хоча раніше багато хто навіть не знав. Це як для українця якась Венесуела. Але тепер Україна – фактор внутрішньої політики США. І всі сторони погоджуються, що українська сторона стала жертвою агресії. Щоправда, одні кажуть, що Трамп – найкращий друг України, оскільки дав зброю. А інші дорікають: мовляв, він намагався шантажувати Київ тією ж самою зброєю. Також усі сторони говорять про великий кредит довіри для Зеленського, оскільки він новий. І водночас протистоїть агресії РФ. Звісно, потім усе мине і забудеться, але Україна вже залишиться для американців на тому рівні важливості, на якому, наприклад, для них наразі є Ізраїль", – підкреслив співрозмовник.

На його думку, на виборах у 2020 році найсерйознішим конкурентом для Трампа серед демократів буде колишній віцепрезидент США Джо Байден.

"З імпічментом Трампу розгорілася боротьба, насамперед, за громадську думку. Усе питання в тому, як ця ситуація вплине на настрої виборців. Хоча всі опитування демонструють, що змінити ставлення людей до Трампа цими слуханнями не вдається – ні в один, ні в інший бік. Але це мобілізує обидві сторони. Адже результат майбутніх виборів залежатиме від того, скільки людей прийде на дільниці. Поки складно сказати, чи вдасться Трампу виграти вибори вдруге. Багато залежить від того, хто йому протистоятиме від демократів. Якщо буде представник лівого крила, то шанси Трампа дуже високі. Якщо представник поміркованого крила – той самий Байден, то шансів у Трампа буде набагато менше. Узагалі перемогти чинного президента доволі непросто. Тим більше, з економікою США наразі все гаразд", – резюмував Гольдфарб.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.

Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.

12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки.

22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну від самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні тією самою мірою. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.