Гольдфарб: Манафорту запропонують угоду зі слідством, щоб він розповів усе, що знає про Трампа
Висунення обвинувачень екс-керівникові передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Полу Манафорту суттєво підриває позиції глави держави, заявив виданню "ГОРДОН" американський публіцист, голова Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.
Після висунення обвинувачень слідство запропонує екс-главі передвиборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа Полу Манафорту укласти угоду, заявив виданню "ГОРДОН" американський публіцист, голова Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.
"Як відомо, Манафорт керував виборчим штабом Трампа і знає всі його секрети. На мою думку, це класична прокурорська тактика. Манафорту зараз скажуть: мовляв, давай свідчення проти Трампа й матимеш за мінімумом. Якщо співпрацювати відмовишся – дамо за максимумом. Його обвинувачують у відмиванні грошей, які він отримав від Януковича (екс-президент України Віктор Янукович. – "ГОРДОН"). Їх він таємно переказав у США, приховавши від податкового управління. Водночас він обдурив власних адвокатів і бухгалтерів. Це основне обвинувачення, є й інші – менш серйозні. Виделка покарань – між мінімальним і максимальним – досить велика. І я думаю, Манафорту запропонують угоду зі слідством, щоб він розповів усе, що знає про Трампа", – зазначив Гольдфарб.
На його думку, ситуація з Манафортом зробить Трампа вразливішим.
"Україна тут фігурує на повну, тому що гроші він отримував, будучи консультантом у Януковича. Манафорт мав декларувати ці кошти, однак не робив цього. Замість того, щоб заплатити податки, він відмив гроші і купив на них собі нерухомість. Наприклад, є така думка, що екс-президента США Річарда Ніксона хвалила преса. Але насправді його хвалили прокурори і слідчі. Вотергейтський скандал стався саме в той момент, коли спеціальний прокурор висунув обвинувачення проти найближчого оточення Ніксона. У підсумку їм довелося дати свідчення. Так ось найбільша уразливість Трампа – не стільки політична, скільки юридична. Ситуація з Манафортом сутєво підриває позиції Трампа", – підкреслив Гольдфарб.
Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса обвинувачують у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами.
Сьогодні газета New York Times із посиланням на власне джерело повідомила, що Манафорту і Гейтсу запропонували здатися владі США. За інформацією телеканала CNN, вони погодилися. Манафорт прибув до офісу спеціального прокурора Роберта Мюллера у супроводі адвоката, передавав телеканал.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він розповів у міністерстві юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн.
Associated Press повідомляло, що з 2006-го до 2009 року Манафорт також таємно працював на російського мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.
Із березня до серпня 2016 року політтехнолог займався виборчою кампанією Трампа. 26 липня 2017 року федеральні агенти США вилучили документи та інші матеріали в будинку Манафорта. Обшуки проводили в межах спеціального розслідування про втручання Росії у президентські вибори у Сполучених Штатах.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі обвинувачення щодо втручання Росії у вибори у США назвали "нісенітницею".