Гольдфарб: У США багато впливових людей, які проти надання Україні зброї. Вони можуть використати історію з двигунами для КНДР G

Гольдфарб: Нічого доброго в цьому немає
Фото: Олександр Гольдфарб / Facebook

Інформація про постачання українських ракетних двигунів у КНДР може вплинути на імідж України, заявив виданню "ГОРДОН" американський публіцист, голова Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.

Супротивники надання Україні американської летальної зброї можуть скористатися інформацією про постачання українських ракетних технологій КНДР, заявив виданню "ГОРДОН" американський публіцист, голова Фонду Литвиненка Олександр Гольдфарб.

"Звичайно, інформація про постачання українських ракетних двигунів у КНДР може вплинути на імідж України. Нічого доброго в цьому немає. Українській владі потрібно стежити за своїми заводами. Тому що це не додає країні популярності. У США багато впливових людей, які проти надання Україні зброї. Вони можуть використати історію з двигунами для КНДР, коли справа дійде до ухвалення рішення. У будь-якому разі щодо цього будуть сперечатися, коли Конгрес повернеться з канікул. Тобто противники озброєння України дістали додатковий аргумент", – зазначив Гольдфарб.

На його думку, президент США Дональд Трамп може спробувати налагодити стосунки з президентом РФ Володимиром Путіним за допомогою поступок щодо України.

"Одним із противників надання Україні летальної зброї є Трамп. Його політика полягає в тому, що Путіна треба умиротворяти і не дратувати. У американського президента сильна симпатія до російського колеги. Трамп уважає, що віддавши Москві Україну, із нею можна буде домовитися щодо Сирії, Ірану і Північної Кореї. А українській стороні, якщо жодного постачання у КНДР не було, цю інформацію потрібно обов'язково спростувати. Якщо ж вони були, це протизаконно, оскільки існують міжнародні зобов'язання", – підкреслив Гольдфарб.

14 серпня видання The New York Times написало, що успішність випробувань північнокорейських ракет можна пояснити тим, що їх оснащують двигунами із заводу "Південмаш" у Дніпрі, історично пов'язаного з російським виробництвом ракет.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав провокацією інформацію про постачання Північній Кореї українських ракетних технологій.

Прес-служба "Південмашу" спростувала постачання КНДР ракетних двигунів.

15 серпня експерт із військових ракетних технологій із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман, на якого посилалося The New York Times, заявив, що не говорив про причетність української влади до постачання ракетних двигунів у КНДР.

У Держдепі США заявили, що Сполучені Штати "серйозно ставляться" до інформації про можливі постачання двигунів Пхеньяну.

15 серпня джерело в американській розвідці зазначило Reuters, що модифікації українських двигунів РД-250 у КНДР могли створити з допомогою іноземних учених-північнокорейців, які навчалися за кордоном.