Головний редактор The New Times Альбац: Незалежних залишаються одиниці, і коло їх звужується
Головний редактор російського журналу The New Times Євгенія Альбац заявила, що вихід друкованої версії видання відновлять, якщо фінансові проблеми буде вирішено.
Абсолютна більшість медійних проектів у Росії опинилася під контролем людей, призначених в адміністрації президента РФ і в Кремлі, написала головний редактор російського журналу The New Times Євгенія Альбац у зверненні до читачів у зв'язку з припиненням виходу друкованої версії видання.
Вона наголосила, що "незалежних залишаються одиниці, і коло їх звужується". Альбац додала, що прихильники ліберального, демократичного розвитку Росії крок за кроком протягом 17 років "віддавали простір свободи та простір свободи слова зокрема".
Головний редактор зазначила, що видання трималося, скільки могло, але робити журнал без грошей неможливо, оскільки "журналістика коштує грошей, хороша журналістика коштує великих грошей".
Альбац написала: якщо вдасться зібрати кошти, випуск журналу відновлять, але формат може бути іншим.
За її словами, останні чотири роки у The New Times не було "господаря", оскільки журнал належить некомерційній організації The New Times Foundation, у статуті якої записано, що видання є власністю громадянського суспільства Росії, його читачів і передплатників.
Журналістка заявила, що заробити на ринку реклами видання не могло. За словами Альбац, рекламодавці пояснювали відмову розміщувати її в журналі тим, що це означало б "публічно заявити, що ти підтримуєш опозицію Путіну (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН")".
Головред наголосила, що журнал міг би продовжити виходити, якби підписку на 2017 рік оформили 20 або хоча б 15 тис. людей, але підписалося приблизно 6 тис.
The New Times виходив із лютого 2007 року. Учора Альбац повідомила, що вихід друкованої версії припиняють через фінансові труднощі, але сайт працюватиме.
На початку травня Роскомнагляд виніс сайту та паперовій версії журналу попередження за матеріал "Із Калуги із джихадом". У відомстві знайшли в публікації "ознаки виправдання тероризму", писала Альбац.
У 2016 році журнал дістав попередження і штраф за матеріал, у якому український рух "Правий сектор" згадували без примітки про заборону у РФ.