Гончар: Для росіян вихід США на газовий ринок Європи – це страшна американська агресія G

Гончар: Для американців європейський ринок буде мати інтерес, так як він є платоспроможним
Фото: Еліс Кампински / Facebook

В даний час Кремлю залишається лише розповідати росіянам, що вихід США на газовий ринок Європи – це підступи американського імперіалізму, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

У найближчі п'ять років Сполучені Штати стануть найбільшим експортером газу в світі, проте ніякої заслуги нинішнього президента США Дональда Трампа в цьому немає, заявив в коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Американська міць, на відміну від російської, базується не на енергоресурсах. Програма адміністрації Трампа в частині енергетики досить конкретна і чітка. Її суть зводиться не до світового панування США на енергетичних ринках, а до того, що Вашингтон повинен слідом за революцією сланцевого газу провести революцію сланцевої нафти. Менше ніж за 10 років США не тільки звели до нуля імпорт газу, але ще й стали експортерами. Більш того, в найближчі п'ять років стануть найбільшим експортером газу. Заслуги Трампа в цьому поки немає ніякої. Зараз американці хочуть бути незалежними від постачання нафти, як у них це вийшло з газом. І я думаю, вони зможуть це зробити. Незалежно від того, хто буде президентом США", – зазначив Гончар.

На його думку, американська сторона зацікавлена в реалізації свого газу на ринку Європи.

"Досягнувши повної енергетичної незалежності, США зможуть стати більш вільними у своїх діях. Росія, звичайно, звинувачує Вашингтон у експансії, хоча сама займається тим же самим в Європі. Для американців європейський ринок буде мати інтерес, так як він є платоспроможним. Хоча найбільш привабливим буде азіатський ринок, адже там більш високі ціни на газ. Японія, Китай і Південна Корея – це найбільші імпортери газу", – підкреслив співрозмовник.

Він акцентував увагу на тому, що влада РФ розраховували на збереження своєї газової монополії на європейському ринку.

"Звичайно, для росіян вихід США на газовий ринок Європи – це страшна американська агресія. Москва вважає цей ринок своїм. Але насправді ніякого утиску інтересів РФ немає – це називається конкуренція. Поява на ринку американського газу на руку європейцям, так як це призведе до зниження ціни", – заявив Гончар.

За його словами, до 2020 року на ринок Європи також буде поставлятися газ з Катару.

"Більше того, через кілька років у Європі стане більше катарського газу. Це пов'язано з тим, що на ринок Азії, де Катар реалізує свій газ зараз, до 2020 року зайде Австралія. І Катару доведеться робити ставку на Європу. А європейцям, і Україні в тому числі, це знову ж на руку. Росіяни, звичайно, можуть ображатися, але вони прошлепали революцію сланцевого газу. Факт залишається фактом: газ із США вже в Європі. Тепер Кремлю залишається лише складати казки, що це все підступи американського імперіалізму на чолі з Трампом", – резюмував співрозмовник.

6 липня президент США Дональд Трамп, виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві, заявив, що контракт на постачання газу в Польщу можна укласти в наступні 15 хвилин".

У Польщі 8 червня вперше в історії прибув танкер зі скрапленим газом із США. Міністр канцелярії президента Польщі Клештоф Щерски заявив, що Варшава "протестувала здатність отримувати газ зі США", а "тепер залишився простий ділова розмова: коли і скільки".

За даними The Financial Times, 8 липня у Великобританії повинен прибути найнятий французьким концерном Total танкер Maran Gas Mystras з великою партією зрідженого природного газу зі США. Місткість судна – 160 тис. кубометрів газу, що приблизно дорівнює 50% щоденного попиту на газ у Великобританії влітку.