Хафтар заявив про намір очолити Лівію
Командувач Лівійської національної армії Халіфа Хафтар оголосив про розрив Схіратської угоди, яку формував міжнародно визнаний уряд національної згоди країни, і заявив про те, що бере управління державою на себе.
Лідер Лівійської національної армії Халіфа Хафтар 27 квітня оголосив про вихід зі Схіратської угоди, за якою 2015 року було сформовано уряд національної згоди. Хафтар заявив про намір очолити Лівію, повідомляє видання Akhbar Libya.
Він підкреслив, що мандат на управління країною йому вручив народ Лівії.
За словами Хафтара, національна армія не досягла б успіху, якби не підтримка народу. Він має намір "полегшувати страждання", захищати права громадян, виконувати їхні бажання та працювати на їхнє благо.
Протистояння між Лівійською національною армією та урядом національної згоди, створеного за підтримки ООН та очолюваного Фаїзом Сараджем, розпочалося 2011 року після повалення і вбивства Муаммара Каддафі.
Угруповання Хафтара базується на сході країни. У квітні 2019 року воно спробувало взяти під контроль Тріполі, але сили, підконтрольні ПНІ, витіснили повстанців із міста. За даними ООН, загалом унаслідок воєнних дій у Лівії 2019 року загинуло не менше ніж 284 мирні жителі, більшість – унаслідок авіаударів.
Як зазначає Al Jazeera, ПНІ підтримує Туреччина, а Хафтара – Об'єднані Арабські Емірати та Єгипет. Військову підтримку Хафтару надає Росія, чиї найманці воюють у Лівії.
26 грудня уряд Лівії офіційно попросив у Ердогана військової допомоги, Туреччина почала перекидання своїх військ. 8 січня 2020 року Туреччина і Росія у спільній заяві закликали ввести режим припинення вогню. Перемир'я настало опівночі 12 січня.
13 січня в Москві почалися переговори між РФ, Туреччиною і сторонами протистояння в Лівії.
14 січня Хафтар відмовився підписувати перемир'я з урядом. 16 січня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас за підсумками бесіди з Хафтаром заявив, що той погодився дотримуватися перемир'я з визнаним урядом Лівії.