Хакери опублікували дані сотень німецьких політиків, зокрема Меркель і Штайнмаєра
У грудні на акаунті у Twitter, який зараз заблоковано, невідомий почав публікувати особисті дані німецьких політиків, зокрема канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.
У Німеччині стався масовий витік особистих даних німецьких політиків як федерального, так і регіонального рівнів, повідомляє агентство dpa.
Ідеться переважно про номери мобільних телефонів та адреси. У деяких випадках було оприлюднено також дані ідентифікаційних і кредитних карток, переписки і листи.
Міністр юстиції Катаріна Барле назвала інцидент "серйозним нападом". Вона підкреслила, що той, хто за ним стоїть, "хоче підірвати довіру до нашої демократії і наших інститутів". Міністр додала, що зловмисника має бути негайно знайдено.
"Не можна допустити, щоб злочинці й ті, хто їх підтримує, диктували будь-які суперечки в нашій країні", – зазначила вона.
Агентство пише, що дані політиків почали публікувати в грудні на акаунті у Twitter, який зараз заблоковано. Це помітили не відразу.
Серед жертв витоку – канцлер Німеччини Ангела Меркель. В інтернеті оприлюднили номер її факсу, адресу електронної пошти і кілька листів.
За попередніми даними, було опубліковано дані політиків усіх партій, представлених у Бундестазі, крім крайньої правої "Альтернативи для Німеччини". Постраждали також журналісти і музиканти.
За словами заступника спікера уряду Мартіни Фітц, в опублікованих листах Меркель не було конфіденційної інформації, пише Bild. Вона підкреслила, що частина викладеної інформації може бути недостовірною. Фітц додала, що про інцидент стало відомо ввечері 3 січня.
Bild пише, що жертвою витоку став також президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Федеральне управління з інформаційної безпеки (BSI) Німеччини повідомило у Twitter, що урядові мережі внаслідок атаки не постраждали.
Розслідування інциденту координує Національний центр кібербезпеки.
Навесні 2018 року хакери намагалися зламати сервер міністерства закордонних справ Німеччини. Зокрема, було викрадено внутрішні матеріали щодо Brexit, а також документи, які стосуються переговорів з Україною і Білоруссю, але витік не був "чутливим", заявляли в уряді.
Журнал Der Spiegel повідомляв 29 листопада, що хакери, імовірно, пов'язані зі спецслужбами Росії, здійснили кібератаки на Бундестаг, військове відомство ФРН і кілька посольств у Берліні.