"Вартові ". Журнал Time назвав "Людиною року" групу журналістів, серед яких – Хашоггі
Журнал Time присудив премію "Людина року" філіппінській журналістці Марії Рессі, редакції американської газети Capital Gazette, журналістам агентства Reuters Ва Лону і К'я Со Оо та вбитому саудівському журналісту Джамалу Хашоггі.
Американський журнал Time 11 грудня оголосив лауреатами премії "Людина року" журналістів, які зазнавали переслідувань або яких було вбито у 2018 році в різних країнах, зокрема саудівського журналіста Джамала Хашоггі, якого вбили в жовтні.
Окрім Хашоггі, Time присудив премію філіппінській журналістці Марії Рессі, редакції американської газети Capital Gazette, журналістам агентства Reuters Ва Лону і К'я Со Оо. Журнал назвав їх "вартовими".
Ресса керує виданням Rappler, яке описує боротьбу з наркотиками і позасудові страти, ініційовані президентом Філіппін Родріго Дутерте, унаслідок яких загинуло майже 12 тис. осіб. Уряд Дутерте звинуватив Rappler у податкових махінаціях, що може загрожувати Рессі тюремним строком до 10 років.
Також у статті розказано історію газети Capital Gazette, унаслідок нападу на редакцію якої в червні загинуло п'ятеро осіб.
Двох репортерів агентства Reuters, яким присуджено премію, було поміщено під варту в М'янмі за висвітлення міжетнічних конфліктів у країні.
У статті згадують й інші випадки переслідувань журналістів. Наприклад, історію фотографа з Бангладеш Шахідула Алама, якого позбавили волі більше ніж на 100 днів за критику влади, чи історію суданської журналістки Амаль Хабані, яку було заарештовано під час висвітлення акцій протесту. Її тримали під вартою протягом 34 днів та били електричним кабелем. Окрім того, журнал нагадав про вбивство словацького журналіста Яна Куцяка, про спецоперацію Служби безпеки України із запобігання вбивству російського журналіста Аркадія Бабченка, який проживає в Україні, і про замах на російську журналістку Тетяну Фельгенгауер.
Видання зазначило, що, за даними Комітету захисту журналістів, у 2017 році у світі 262 журналістів було позбавлено волі, і, як прогнозують, цей показник залишиться високим у 2018 році.
Характеризуючи сучасний інформаційний простір у світі, Time резюмує, що якщо "деспот старої школи" запровадив цензуру, то "сучасний деспот" породжує недовіру до достовірних фактів і плутанину.
Time вручає премію "Людина року" з 1927 року. У 2017 році її присудили жінкам та чоловікам, які відкрито заявили про домагання.