Християнські зображення собору Святої Софії під час молитов мусульман будуть прикривати
Православні мозаїки та фрески собору Святої Софії у Стамбулі, який президент Туреччини Реджеп Ердоган перевів у статус мечеті, залишаться доступними для туристів. Під час мусульманських релігійних церемоній їх будуть закривати.
Зображення православних святих у соборі Святої Софії під час мусульманських молитов будуть приховувати лазером або завішувати тканиною. Про це повідомив прессекретар Партії справедливості та розвитку Туреччини Омер Челік, пише 13 липня Reuters.
Християнські ікони будуть відкриті решту часу для всіх відвідувачів мечеті Айя-Софія, зазначив він.
10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, яким перетворив собор Святої Софії у Стамбулі на чинну мечеть. Рішення ухвалили після того, як Держрада Туреччини (вищий адміністративний суд країни) скасувала декрет Кемаля Ататюрка про перетворення собору на музей.
Рішення про перетворення собору Святої Софії у Стамбулі з музею на храм може стати причиною його виключення зі списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.
Релігійні церемонії в мечеті Айя-Софія у Стамбулі відновлять 24 липня, після проведення підготовчих заходів, пообіцяв Ердоган.
США і Європа засудили рішення Туреччини змінити статус собору Святої Софії. Рішення турецької влади ухвалили зі зневагою до почуттів вірян релігійних меншин, зазначили в комісії зі свободи релігії у світі.
Собор Святої Софії розташований в історичному центрі Стамбула, районі Султанахмет. 1453 року після захоплення Константинополя османами собор перетворили на мечеть. 1934 року він дістав статус музею. 1985 року будівлю було оголошено світовою спадщиною ЮНЕСКО.