Імпічмент Трампа. Сенат відмовився витребувати у Білого дому документи про ймовірний тиск на Україну
Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер вніс поправку до регламенту процесу у справі імпічменту, яка передбачає запит документів про ймовірний тиск президента США Дональда Трампа на українську владу. Поправка не набрала потрібної кількості голосів.
Сенат Конгресу США більшістю голосів відкинув поправки лідера демократичної меншості Чака Шумера до регламенту процедури імпічменту президента країни Дональда Трампа, про це повідомляє "Голос Америки".
Шумер запропонував вимагати від Білого дому передати документи, які стосуються ймовірного тиску Трампа на владу України, а також вручити повістки співробітникам Державного департаменту США, які зобов'язують їх дати свідчення у процесі. Представники демократів указували, що тиск полягав у висуненні особливих умов зустрічі Трампа й українського президента Володимира Зеленського, а також наданні Україні військової допомоги.
Обидві поправки було відкинуто республіканцями, які становлять більшість у Сенаті. За їх ухвалення проголосували 47 демократів. Усі 53 республіканці відмовилися підтримати пропозицію Шумера.
21 січня в Сенаті США розпочали засідання у формі судового процесу щодо питання імпічменту президента Дональда Трампа.
18 грудня Палата представників Конгресу США схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем" під час спілкування із Зеленським, а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
18 січня члени Палати представників США передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту Трампа.
Юристи Трампа вважають, що обидві статті має бути відхилено.