Інфляція у Венесуелі перевищила 4000% – експерт
Криза у Венесуелі посилилася відтоді, як уряд країни прострочив виплати за своїми боргами, заявив професор Університету Джона Гопкінса у США, спеціаліст із гіперінфляції Стів Ганке.
У Венесуелі прогресує криза, спричинена економічною політикою уряду країни, яка сприяє знеціненню місцевої валюти болівара і стрімкому зростанню цін. Про це повідомляє видання CNN Money.
По всій країні спостерігають брак продовольства і медикаментів.
Цього року болівар втратив уже 96% вартості. Станом на 21 листопада один долар коштував приблизно 84 тис. боліварів, тимчасом як ще на початку листопада його вартість оцінювали в 41 тис. боліварів, а на початку року – 3,1 тис. боліварів.
За словами професора Університету Джона Гопкінса, спеціаліста з гіперінфляції Стіва Ганке, інфляція у Венесуелі цього року досягла 4115%. За його словами, криза у Венесуелі посилилася відтоді, як уряд країни прострочив виплати за своїми боргами.
Ганке підкреслив, що економіка Венесуели потрапила у "спіраль смерті".
Аналітики оцінюють загальний держборг Венесуели у $100–150 млрд, повідомила в листопаді газета The Wall Street Journal.
Експерти вважають, що Венесуела не зможе повністю обслуговувати борги на тлі занадто високих соціальних витрат. Кредитори можуть погодитися на реструктуризацію тільки за умови, що Венесуела проведе радикальні економічні реформи і в реструктуризації братиме участь Міжнародний валютний фонд, із яким Каракас розірвав відносини 2007 року. Експерти вважають, що нинішній уряд на такі реформи не піде.
У серпні агентство Reuters із посиланням на джерела у політичних і економічних колах Венесуели писало, що для того, щоб не допустити економічної кризи у Венесуелі і загрози вуличних протестів, очолюваний президентом Ніколасом Мадуро уряд країни бере кредити у Росії.
Після масових маніфестацій, які почалися у квітні цього року, і скликання президентом Венесуели Ніколасом Мадуро конституційної асамблеї для зміни конституції країни 25 серпня президент США Дональд Трамп підписав указ про введення нових фінансових санкцій "щодо диктатури у Венесуелі", 9 листопада США розширили обмежувальні заходи. Мадуро вважає, що санкції покликані підштовхнути країну до дефолту.