Іран відмовився від будь-яких переговорів зі США

Хаменеї: Політика адміністрації США  це максимальний тиск на Іран
Фото: ЕРА

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї повідомив, що офіційні особи країни одноголосно відмовилися від переговорів зі США як на двосторонній, так і на багатосторонній основі.

Тегеран не проводитиме переговорів із Вашингтоном. Як повідомляє агентство Tasnim News Agency, про це у вівторок, 17 вересня, заявив верховний лідер Ірану Алі Хаменеї.

"Політика адміністрації США – це максимальний тиск на Іран у вигляді різних санкцій, погроз і нісенітниць, бо нинішня адміністрація США вважає, що вона не може поставити Ісламську Республіку [Іран] на коліна або змусити її виявити смирення і згоду, використовуючи формальності й похвалу", – сказав він і підкреслив, що офіційні особи Ірану, включно із президентом Хасаном Рухані та міністром закордонних справ Джавадом Заріфом, одноголосно відмовилися від переговорів зі США як на двосторонній, так і на багатосторонній основі.

За словами Хаменеї, діалог між Іраном і США можливий тільки в тому разі, якщо Вашингтон повернеться до ядерної угоди.

"Якщо США відмовляться від свого заклику, покаються і повернуться до порушеного ними ядерного договору, тоді вони зможуть приєднатися до зібрання сторін угоди, які проводять зустрічі і розмовляють з Іраном, інакше переговори між офіційними особами Ісламської Республіки і американцями на будь-якому рівні у Нью-Йорку й будь-де не відбудуться", – підсумував Хаменеї.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила Спільний всеосяжний план дій (СВПД), спрямований на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов СВПД, усі обмеження й умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить із СВПД щодо Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.

Президент Ірану Хасан Рухані говорив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану у промислових масштабах.

6 серпня 2018 року Трамп підписав указ, який відновив санкції проти Ірану, що діяли до підписання ядерної угоди. Вони набули чинності 5 листопада.

У травні 2019 року в Ірані заявили про відмову виконувати частину зобов'язань у межах ядерної угоди. 1 липня стало відомо, що країна перевищила ліміт запасів низькозбагаченого урану, встановлений положеннями СВПД.