Ізраїльські вчені на 3D-принтері надрукували зменшену копію людського серця, використовуючи клітини пацієнта
Людське серце, надруковане вченими з університету Тель-Авіва, можна порівняти за розміром із серцем кролика, розповів професор Таль Двір, який керував проектом.
Учені з Тель-Авівського університету вперше надрукували зменшену копію людського серця, використовуючи клітини та біоматеріали пацієнта. Про це 16 квітня повідомила прес-служба університету.
Учені перетворили клітини пацієнта на гідрогель, який став чорнилом для 3D-принтера, ідеться у прес-релізі.
"Це перший випадок, коли хто-небудь де-небудь успішно розробив і надрукував серце з клітинами, кровоносними судинами, шлуночками та камерами", – повідомив професор університету Таль Двір, який керував проектом.
Він розповів, що раніше вченим вдавалося надрукувати на 3D-принтері тканини серця без кровоносних судин.
За його словами, серце, створене ізраїльськими вченими, абсолютно біосумісне та відповідає анатомічним особливостям пацієнта, що знижує ризик відторгнення в разі трансплантації.
Орган, який надрукували в лабораторії університету, занадто малий для людини – це серце можна порівняти за розміром із невеликою ягодою, але воно вже зараз може підійти для пересадки кролику, зазначив професор.
Для створення великих людських сердець потрібна та сама технологія, додав він.
Двір повідомив, що його лабораторія й надалі працюватиме над проектом – вони "навчатимуть друковані серця поводитися як справжні".
Професор прогнозує, що за 10 років у лікарнях світу з'являться принтери для органів, і цей метод використовуватимуть регулярно.