Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Сенцова
Українського політв'язня Олега Сенцова слід помилувати з гуманітарних причин, уважає генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.
Українського політв'язня Олега Сенцова слід звільнити. Про це 20 червня після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою заявив журналістам генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Я вважаю, що пана Сенцова повинні звільнити на гуманітарних підставах. Його можуть помилувати з гуманітарних причин", – сказав він.
Він пообіцяв у разі необхідності "із задоволенням" подати прохання на помилування Сенцова на підставі Європейської конвенції з прав людини.
19 червня до Ягланда з проханням сприяти звільненню українських політв'язнів із російських в'язниць звернулися голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв і перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.
9 червня президент України Петро Порошенко телефоном обговорив із Путіним питання українських політв'язнів. Лідери домовилися, що омбудсмени обох країн найближчим часом відвідають ув'язнених громадян.
19 червня уповноважений Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова заявила, що досягнутих напередодні домовленостей із Москальковою про синхронне відвідування Сенцова і керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського не виконано.
Цього дня російські діячі мистецтв звернулися до Путіна із проханням помилувати Сенцова. Під зверненням підписалися 12 осіб, зокрема режисери Андрій Звягінцев, Павло Лунгін, Олександр Сокуров, Валерій Тодоровський та Олексій Учитель, журналісти Володимир Познер і Ксенія Собчак, актриса Чулпан Хаматова, художник-мультиплікатор Юрій Норштейн.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що "для помилування передбачено процедуру, яку ініціює сам засуджений".
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко висловила думку, що український режисер не буде просити Путіна про помилування.