Яхно: Можна констатувати провальний підхід Росії щодо створення конфліктів на пострадянському просторі

Яхно: Цей спосіб не дав Кремлю очікуваного стратегічного результату
Фото: Василь Мамелін / Facebook

Росія програла, коли замість розвитку власної держави намагалася зберегти статус регіонального лідера, створюючи конфлікти у країнах колишнього СРСР, уважає політолог Олеся Яхно.

На прикладі терористичних організацій "ДНР/ЛНР" Кремль "добив" ідею невизнаних республік як способу збереження лідерства РФ на пострадянському просторі, уважає український політолог, кандидат політичних наук Олеся Яхно.

Про це вона написала у Facebook.

"У ці символічні дні – набуття чинності безвізу України з країнами Шенгену 11 червня і День Росії 12 червня – можна вже констатувати провальний підхід Росії щодо створення конфліктів на пострадянському просторі як способу збереження статусу регіонального лідера. Через регіональне лідерство російська влада, у свою чергу, додавала собі геополітичної ваги вже на рівні світового гравця", – зазначила політолог.

На думку Яхно, одним із способів розпалювання конфліктів були і є невизнані республіки на пострадянському просторі, у створенні яких безпосередню роль зіграла Росія.

"Цей спосіб не дав Кремлю очікуваного стратегічного результату", – упевнена вона.

Політолог нагадала, що від фінансування Придністров'я Кремль відмовився ще півтора року тому, а військовому успіху у війні з Грузією 2008 року і створенню невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії російська влада не змогла надати значимості політичної та геополітичної перемоги.

"Щодо "ДНР/ЛНР", то ратифікація Угоди з ЄС, непідписанням якої російська влада почала шантажувати Україну ще 2013 року (а далі були Крим і Донбас), зона вільної торгівлі з ЄС (відкласти набуття чинності якої на два роки Росія намагалася переконати Європу) і нарешті безвіз, і це все в умовах війни, стали реальним і наочним доказом безглуздя штучно створеного Росією військового конфлікту на Донбасі", – підкреслила вона.

На думку Яхно, самопроголошені "ДНР/ЛНР" Кремль спочатку розглядав не як самодостатні утворення, а як майданчик для послаблення або обвалу Української державності.

"По суті, це все було орієнтоване на зниження суб'єктності пострадянських держав і намагання Росії зберегти свій вплив у регіоні та збавляти можливе зростання цього впливу з боку інших великих геополітичних суб'єктів. Але в підсумку виявилося, що така політика РФ не тільки марна, вона ще й позбавила сенсу створення Росією і всіх попередніх невизнаних республік. А все тому, що треба було займатися не вишукування "ворогів" у всьому світі й не вкладати гроші у війну, а займатися розвитком власної держави", – підсумувала вона.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

17 травня 2017 року у Страсбурзі в будівлі Європейського парламенту підписали рішення про надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського союзу.

22 травня "Офіційний журнал" Євросоюзу опублікував рішення про безвізовий режим з Україною. Безвіз для українців набув чинності в ніч на 11 червня.