"Единая Россия" запропонувала прирівняти акаунти західних ЗМІ у соцмережах до іноземних агентів
Російські парламентарі мають намір прирівняти низку західних видань до іноземних агентів на території Росії. Депутат Державної думи від "Единой России" Петро Толстой заявив, що обмеження торкнуться й акаунтів зарубіжних ЗМІ в соцмережах.
Депутати Держдуми РФ можуть підготувати поправки до російського законодавства, які дадуть повноваження оголосити іноземними агентами акаунти в соцмережах зарубіжних ЗМІ, повідомляє РБК.
Таку ініціативу озвучили відразу після пропозиції оголосити іноземними агентами низку західних видань у Росії.
Глава фракції "Единой России" в Держдумі Сергій Невєров заявив, що, окрім іноземних ЗМІ, до списку агентів можуть занести й "іноземні соцмережі".
Депутат Петро Толстой від "Единой России" зазначив, що законопроект не торкнеться тільки американських ЗМІ, оскільки "закон повинен мати загальний характер". Цю норму, за його словами, має бути поширено на всі зарубіжні засоби масової інформації. Толстой також уточнив, що зміни не торкнуться соціальних мереж загалом, а торкнуться тільки акаунтів іноземних ЗМІ.
"Ми з вами можемо дивитися сюжет CNN по телевізору, можемо дивитися на їхньому сайті, а можемо через соцмережі. Ось у цьому сенсі обмеження торкнуться змісту, а не каналу поширення. Соцмережі жодним чином ображати не збираються, і нас ця тема не хвилює в цьому випадку", – додав він.
Поняття "іноземний агент" регулюють ухваленими у 2012 році поправками до низки російських законів. Таким агентом вважають некомерційну організацію, яка отримує грошові кошти від іноземних держав, організацій та іноземних громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території Росії. Іноземні агенти мають реєструватися в мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях. Їх фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту, також вони мусять звітувати владі про свою діяльність.
10 листопада спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що Росія може ввести обмеження для американських ЗМІ вже наступного тижня.
Законопроект має стати відповіддю на дії США щодо російського телеканала Russia Today.
Мін'юст США зобов'язав RT зареєструватися іноземним агентом. 9 листопада головний редактор телеканала Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today "підкориться" вимозі міністерства юстиції США.
Як зазначало Yahoo News, реєстрація іноземним агентом не означає припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подання фінансових звітів філії, а вироблені ним програми мають маркувати як пропаганду іноземного уряду.
1 жовтня Симоньян говорила, що через тиск влади телеканал Russia Today може припинити мовлення у США.
Спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявляла, що відомство планує вдатися до заходів у відповідь щодо американських ЗМІ, які працюють у Росії, якщо у США будуть продовжувати тиск на російський телеканал Russia Today.
РБК із посиланням на джерело в Раді Федерації писало, що на території Росії можуть обмежити діяльність телеканала CNN, "Голоса Америки" та "Радио Свободы".