Єврокомісія почала розслідування щодо Польщі, Чехії та Угорщини через відмову приймати біженців

Кількість мігрантів, які приїхали в європейські країни у 2017 році, уже перевищила 74 тис.
Фото: ЕРА

Угорщина, Польща і Чехія відмовляються виконувати рішення Європейського союзу 2015 року про перерозподіл 120 тис. нелегальних мігрантів із країн ЄС. Єврокомісія вирішила притягнути владу цих країн до відповідальності.

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі, Угорщини та Чехії через їхню відмову приймати мігрантів за квотами Європейського союзу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Європейської комісії.

Єврокомісія останніми місяцями неодноразово зверталася до держав-членів, які відмовилися виконувати рішення Євросоюзу про розселення біженців. Проте влада Польщі, Угорщини і Чехії не вжила необхідних заходів, "порушуючи свої юридичні зобов'язання".

"На цьому тлі, як зазначали у попередньому звіті про переселення, комісія вирішила почати процедуру притягнення до відповідальності проти цих трьох держав-членів", – ідеться в релізі.

Гостра міграційна криза в Європі виникла через бойові дії на Близькому Сході і в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року в Європу прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів.

За даними Міжнародної організації з міграції, кількість мігрантів, які прибули в європейські країни у 2017 році, уже перевищила 74 тис., а у 2016-му їх кількість досягла 387 тис.

Європейський союз установив квоти, за якими в країнах–членах повинні розмістити 120 тисяч мігрантів. Польща була зобов'язана прийняти 7000 осіб, Чехія – 1600, Угорщина – 1300, проте ці країни відмовилися виконувати рішення ЄС.

У травні Угорщина і Словаччина подали позов у Європейський суд через квоти на мігрантів.