Європа може надати Великобританії нове відтермінування Brexit – глава Європарламенту
Глава Європарламенту Давид Сассолі повідомив, що наразі прогресу на переговорах між Брюсселем і Лондоном щодо питання виходу Великобританії з Євросоюзу немає.
Глава Європарламенту Давид Сассолі після зустрічі з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном у Брюсселі заявив, що Європарламент може надати Сполученому Королівству нове відтермінування виходу країни зі складу Євросоюзу. Про це йдеться в заяві на сайті ЄП 8 жовтня.
"Парламент відкритий для такої можливості, якщо для цього буде вагома причина. Але запит на продовження має виходити від Великобританії, і я не маю права коментувати політичні суперечності чи правові питання, обговорювані у Сполученому Королівстві", – зазначив Сассолі.
Він сказав, що йшов на зустріч із Джонсоном із надією почути конструктивні пропозиції, які могли б просунути переговори. "Однак мушу зазначити, що прогресу не було", – підкреслив глава Європарламенту.
Він висловив думку, що узгоджена 25 листопада 2018 року угода була б найкращим варіантом, а на угоду "за всяку ціну", яку пропонує Джонсон, Європа ніколи не погодиться.
За словами Сассолі, на цьому етапі є дві альтернативи угоді: відтермінування або Brexit без угоди. Однак останній варіант для обох сторін буде економічно збитковим.
"Brexit без угоди, безумовно, буде відповідальністю уряду Великобританії", – додав глава Європарламенту.
У червні 2016 року у Великобританії було проведено референдум про вихід країни із Європейського союзу. Це рішення тоді підтримало 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня.
Джонсон заявляв, що дати Brexit більше не переглядатимуть, отже, можливий вихід без угоди.
20 вересня у ЄС заявили, що не можуть розглянути угоду щодо Brexit, у якій не буде передбачено захисний механізм, що дає змогу уникнути жорсткого кордону між членом ЄС Ірландією та частиною Сполученого Королівства Північною Ірландією, або його альтернативу.
8 жовтня телерадіокомпанія ВВС повідомила, що після телефонної розмови Джонсона і канцлерки Німеччини Ангели Меркель угода щодо виходу Британії з Євросоюзу стала "практично неможливою".
За словами співрозмовників ВВС, Меркель "чітко дала зрозуміти" Джонсону, що операція з його пропозиціями навряд чи можлива.