Суд ЄС відхилив позови Угорщини та Словаччини щодо квот на мігрантів
Суд Європейського союзу підтвердив право Брюсселя давати вказівки національним урядам стосовно приймання біженців.
Суд Європейського союзу відхилив позови Словаччини й Угорщини щодо квот на приймання мігрантів і біженців. Рішення від 6 вересня опублікували на сайті відомства.
Суд дійшов висновку, що Європейський союз має право давати вказівки національним урядам щодо приймання біженців для переміщення їх основної маси з Італії та Греції.
"Європейська правда" нагадує, що загалом обидві центральноєвропейські країни зобов'язали прийняти 2096 осіб. Утім, Угорщина досі не прийняла жодного біженця, а Словаччина прихистила лише 16 мігрантів.
Рішення Ради ЄС щодо розподілу мігрантів, окрім Угорщини та Словаччини, не підтримали Чехія та Румунія.
У 2015 році Угорщина почала будівництво стіни на кордоні із Сербією для захисту від мігрантів.
7 березня 2017 року парламент Угорщини ухвалив закон про відправлення переселенців, які прибувають у країну, у спеціальні табори на кордоні із Сербією.
Гостра міграційна криза в Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході та в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів.
За даними Міжнародної організації з міграції, кількість мігрантів, які приїхали в європейські країни у 2017 році, уже перевищила 131 тис., а в 2016-му їхня кількість сягнула 387 тис.