Канада збирається ввести санкції проти Саудівської Аравії за вбивство Хашоггі
Канада вітає рішення США про введення санкцій щодо чиновників Саудівської Аравії, які мають стосунок до вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі. Найближчими днями канадське керівництво розгляне можливість введення своїх обмежувальних заходів, заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.
Канада розглядає можливість введення санкцій проти Саудівської Аравії за вбивство саудівського журналіста Джамала Хашоггі. Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє "Укрінформ".
Міністр підкреслила, що в її країні також діє "список Магнітського".
"Вважаємо пропоновані ним механізми дуже корисними в нашій зовнішній політиці. Канада дійсно уважно розглядатиме це протягом наступних днів", – зазначила вона.
За словами Фріланд, Канада підтримує рішення США ввести санкції проти саудівських чиновників.
"Ми дуже добре поінформовані про американські санкції проти деяких осіб із Саудівської Аравії і тісно спілкувалися зі США стосовно цих санкцій... Канада вітає дії США", – додала вона.
Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року після того, як прийшов у Генконсульство Саудівської Аравії для отримання документів про розлучення. У консульстві спочатку заявили, що Хашоггі пробув там недовго, після чого покинув дипустанову.
16-го і 17 жовтня турецькі правоохоронці провели обшук у консульстві. Повідомляли, що під час слідчих дій виявили "певні докази", які свідчать, що там було вбито Хашоггі. Вони також провели обшук у резиденції консула Мухаммеда аль-Утейбі.
Як мінімум п'ятеро осіб, яких турецька поліція підозрює в причетності до зникнення Хашоггі, пов'язані зі спадкоємним принцом Мухаммедом ібн Салманом, писало 16 жовтня видання The New York Times.
20 жовтня влада Саудівської Аравії підтвердила, що журналіста Хашоггі було вбито в консульстві країни у Стамбулі. Саудівський прокурор сказав, що у справі про вбивство затримано 18 громадян Саудівської Аравії, у відставку відправили високопоставленого співробітника розвідки країни генерала Ахмеда Асірі та судового радника Сауда аль-Кахтані.
Міністр закордонних справ королівства Адель аль-Джубейр заявив 21 жовтня, що агенти спецслужб "вийшли за межі своїх повноважень", скоївши вбивство журналіста і спробувавши це приховати. Аль-Джубейр запевняв, що спадкоємний принц Мухаммед не причетний до вбивства.
23 жовтня під час звернення до парламенту президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що вбивство Хашоггі було сплановано заздалегідь, а його тіло може бути у спільника злочинців всередині країни. За даними турецьких ЗМІ, Хашоггі задушили в кабінеті генерального консула Саудівської Аравії у Стамбулі, а потім розчленували на 15 частин.
Країни G7 закликали Саудівську Аравію провести ретельне розслідування загибелі журналіста.
59-річний Хашоггі неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема спадкоємного принца. Він вів власну колонку у Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію 2017 року після арешту кількох близьких друзів.