Канал "Навальный LIVE" повідомив, що "підставний британський блогер" пропагував позитивний образ РФ під час мундіалю
Британський відеоблогер Тео Огден і його батько Стівен розповіли, що під час подорожі містами РФ не зустріли "російських хуліганів", а місцеві жителі були привітними та схвально поставилися до вболівальників збірної Англії. Опозиційний YouTube-канал "Навальный LIVE" заявив, що їх "радісно прорекламували" державні телеканали і МЗС РФ, хоча Стівена Огдена не можна вважати туристом, оскільки він уже 10 років працює в компанії "Волга Газ".
Опозиційний YouTube-канал "Навальный LIVE" 10 липня повідомив, що російська пропаганда "вляпалася в історію з підставним блогером" із Великобританії, який приїхав на чемпіонат світу з футболу у РФ і спробував розвінчати міфи про країну.
Тео Огден і його батько Стівен 1 липня оприлюднили відео, у якому розповіли, що під час подорожі містами РФ не зустріли "російських хуліганів", а місцеві жителі були привітними та схвально поставилися до вболівальників збірної Англії.
16-хвилинний ролик "радісно прорекламували" державні телеканали і МЗС РФ, але батька блогера Огдена "точно не можна назвати туристом у чужій країні", зауважили в "Навальный LIVE".
Журналісти з'ясували, що Стівен Огден уже 10 років є виконавчим директором компанії "Волга Газ", яка видобуває корисні копалини. Також він працював фінансовим директором пивоварного заводу "Бочкарев", топ-менеджером у "Хайнекен Россия" і відкрив своє кафе в Санкт-Петербурзі, уточнювали в сюжеті.
Огден-старший підтвердив "Русской службе BBC", що працює у "Волга Газ", але не керує компанією.
"Тільки, можливо, раз на рік можу приїхати на об'єкти в Саратов, Волгоград. І я володію невеликою кількістю акцій компанії. Тобто це не основна моя штатна робота, я радше виконую функцію консультанта", – пояснив він.
Британець розповів, що з 1993-го до 2002 року жив у Москві та Санкт-Петербурзі. У РФ він познайомився зі своєю дружиною – художницею Мариною. За його словами, саме їхній син Тео вирішив записати відео, оскільки "робить це звідусіль, де буває".
"Ми не думали, що відео набере стільки переглядів. Ми не політики, ми не хотіли в цьому відео гратися в політику. Просто якщо подивитися, що пишуть британські ЗМІ – BBC, Guardian, Telegraph, багато хто... Мені здається, вони нагнітають. Вони транслюють думку, що в Росії небезпечно, не варто туди їздити", – розповів Стівен.
Він запевнив, що ніколи не називав Росію ідеальною країною, але пояснив, що "говорити узагальнено погано про росіян теж не можна".