Кандидат у директори ФБР пообіцяв перевірити можливе втручання України у вибори в США
12 липня під час сенатських слухань щодо затвердження нового глави ФБР сенатор-республіканець Ліндсі Грем попросив кандидата на цю посаду Крістофера Рея дати оцінку інформації про втручання України в перебіг виборчої кампанії у 2016 році.
Кандидат на посаду директора Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей пообіцяв з'ясувати, чи втручалася Україна у президентські вибори у США у 2016 році. Про це повідомляє "Голос Америки".
12 липня під час сенатських слухань щодо затвердження нового глави ФБР сенатор-республіканець Ліндсі Грем попросив Рея дати оцінку інформації про втручання України в перебіг виборчої кампанії у 2016 році.
"Розслідування видання Politico виявило, що американка українського походження, яка консультувала Національний комітет Демократичної партії, зустрічалася з високопосадовцями посольства України у Вашингтоні з метою викрити зв'язки співробітника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта з Росією відповідно до повідомлень людей, безпосередньо ознайомлених із ситуацією. Вам відомо про ці звинувачення?", – запитав Грем.
Рей відповів, що "із задоволенням займеться цим" і додав, що "для України було б неправильно втручатися в наші вибори".
Пізніше прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, відповідаючи на звинувачення про втручання Росії у вибори США, заявила, що "якщо і є якісь докази змови під час минулих президентських виборів у США, то це – докази змови між Демократичною партією США та урядом України".
Посольство України у США спростувало такі звинувачення і заявило, що "жодним чином не координувало з Демократичним національним комітетом жодних зусиль для проведення досліджень чи будь-яких дій, спрямованих проти кандидатів на виборах президента США або членів їхніх команд".
У січні 2017 року на сторінках видання Politico журналіст Кеннет Фогель опублікував статтю "Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій".
Фогель, посилаючись на слова екс-співробітника посольства України у США Андрія Теліженка, заявив, що посольство нібито тісно співпрацювало з Олександрою Чалупою, американкою українського походження, тісно пов'язаною з Демократичною партією, допомагаючи їй збирати викривальні матеріали щодо Манафорта.