Каспаров: Путіну реально нічим торгувати
Президент США Дональд Трамп зберігає інтерес до угоди із президентом РФ Володимиром Путіним, повторюючи "заїжджену мантру щодо ІДІЛ", уважає російський опозиційний політик Гаррі Каспаров.
Не зовсім зрозуміло, яка може бути суть угоди між президентами США Дональдом Трампом і РФ Володимиром Путіним щодо боротьби з бойовиками "Ісламської держави", оскільки російському президенту "нічим торгувати", сказав російський опозиційний політик Гаррі Каспаров у інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Трамп відкрито зберігає інтерес до такої угоди з Путіним, повторюючи цю заїжджену мантру щодо ІДІЛ. Хоча, мені здається, не зовсім зрозуміло, про що буде ця угода на сьогодні, тому що Путіну реально нічим торгувати. Ситуація на Близькому Сході Путіним не контролюється. Питання ІДІЛ вирішується не за допомогою Путіна, а за допомогою обмеження, точніше, припинення фінансування ІДІЛ Саудівською Аравією та іншими провідними мусульманськими країнами, де існує досить сильне лобі підтримки ісламських екстремістських груп. У військовому плані ІДІЛ сьогодні, очевидно, різко ослаблений, усе наштовхується на створення коаліції, яка могла б це питання завершити", – зазначив він.
Каспаров додав, що ліквідація ІДІЛ призведе до створення нової, "досить вибухонебезпечної" ситуації, оскільки вакуум на Близькому Сході заповнюватиметься проіранськими терористичними організаціями.
Він підкреслив, що вирішення близькосхідних проблем не пов'язане з тим, домовиться Трамп із Путіним чи ні.
"Хоча важко уявити, який вигляд матиме ця угода з урахуванням досить жорсткої протидії американського Сенату, неминучої в цьому разі. Крім того, усе-таки в умовах, коли адміністрація Трампа перебуває фактично під розслідуванням зв'язків із Росією, уявити собі, що Трамп буде готовий піти на серйозні поступки публічно, досить складно. Водночас я не виключаю цього, тому що є ще певні розмінні комбінації, набагато більше, з погляду Трампа, привабливі", – заявив Каспаров.
У серпні 2016 року Трамп заявив, що міг би знайти спільну мову з Росією щодо питання боротьби з ІДІЛ.
У лютому 2017 року The Washington Post писало, що президент США може переглянути стратегію боротьби проти ІДІЛ у Сирії, зокрема зменшити підтримку помірної сирійської опозиції та сирійських курдів або зовсім припинити її.