Каталонія проголосила незалежність, Умеров і Чийгоз повернулися в Україну, опубліковано архіви про вбивство Кеннеді. Головне за день
"ГОРДОН" пропонує огляд основних подій п'ятниці, 27 жовтня.
Умеров і Чийгоз повернулися в Україну
Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз прибули в Україну. Президент України Петро Порошенко нагородив їх орденами "За заслуги".
Каталонія проголосила незалежність
Парламент Каталонії підтримав резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії. Резолюція передбачає початок процесу розроблення й ухвалення власної конституції.
Сенат Іспанії підтримав застосування 155-ї статті конституції проти Каталонії
Сенат Іспанії дозволив уряду ввести в Каталонії пряме правління. Він проголосував за активацію статті 155 конституції, яка дає повноваження центральному уряду вжити примусових заходів щодо виконання Каталонією своїх конституційних зобов'язань. Цей захід передбачає припинення повноважень глави уряду Каталонії і міністрів його кабінету, обмеження повноважень парламенту Каталонії і підготовку до нових виборів.
Опубліковано архіви про вбивство Кеннеді
Національне управління архівів і документації США 26 жовтня вперше опублікувало 2891 документ у справі про вбивство 35-го американського президента Джона Кеннеді. Президент Дональд Трамп тимчасово заблокував відкриття певних документів, які "завдають шкоди національній безпеці". Їх відправили на "повторний огляд" і мають опублікувати до 26 квітня 2018 року.
Собчак хоче новий референдум у Криму
Російська телеведуча Ксенія Собчак, яка заявила про намір балотуватися в президенти РФ, уважає, що в Криму має пройти новий референдум про самовизначення. Вона сказала, що РФ порушила міжнародні зобов'язання, коли анексувала півострів. "Влада" окупованого Росією Криму вважає, що псевдореферендум 2014 року допускав альтернативний варіант.
Суддю Чаус оголошено у міжнародний розшук
Інтерпол оголосив у розшук суддю-втікача Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса. Його підозрюють у хабарництві.
Держдеп США опублікував список російських компаній, із якими заборонено вести бізнес
Державний департамент США опублікував список із 39 російських компаній та організацій, співпраця з якими може загрожувати санкціями юридичним і фізичним особам. До переліку входять 33 підприємства з оборонного сектору РФ і шість розвідувальних організацій і відомств.