Кікабідзе: Грузія все ще перебуває у стані війни з РФ, але багато хто підтримує Росію. Це – зрада батьківщини!
Громадяни Грузії повинні визначитися: бути "вільними чи рабами", сказав актор і співак Вахтанг Кікабідзе.
Грузинський співак і актор Вахтанг Кікабідзе в інтерв'ю виданню "Палитра недели", яке вийшло 9 жовтня, заявив, що може виїхати із Грузії.
Артист зазначив, що Грузія все ще перебуває у стані війни з РФ, хоча багато хто у країні ставиться до Росії добре.
"Якби ми хотіли бути з Росією, ми б уже були там! Росії не шкода вас, і ми повинні знати одне: ми все ще перебуваємо у стані війни!.. Я бачу, що багато хто зараз підтримує Росію! Це зрада батьківщини!" – сказав Кікабідзе.
Він заявив, що грузини повинні визначитися: "бути вільними чи рабами".
Також артист розкритикував кандидата у президенти Грузії, екс-міністра закордонних справ Саломе Зурабішвілі, назвавши її "проросійською жінкою".
Кікабідзе вважає, що всі громадяни Грузії повинні йти на вибори і голосувати, і тоді стане зрозуміло, "хочуть вони жити у вільній країні чи ні".
"Якщо так буде продовжуватися у Грузії, дуже багато людей поїде із цієї країни, і я поїду! Я прожив 80 років і я нічого не можу зробити, але я не хочу жити в такій країні!" – сказав артист.
Президентські вибори у Грузії відбудуться 28 жовтня 2018 року.
8–12 серпня 2008 року між Росією та Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії.
Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.
Абхазія і Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані Російською Федерацією території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.
За даними грузинської влади, у серпневому конфлікті 2008 року із грузинської сторони загинули 413 осіб, зокрема 166 військових, 16 поліцейських і 220 цивільних осіб, поранення дістали 2234 людини.
За даними влади Південної Осетії, унаслідок дій грузинської армії загинуло більше ніж 1,5 тис. осіб, проте Слідчий комітет при прокуратурі РФ документально підтвердив загибель 162 осіб. Слідчий комітет РФ також визнав загиблими в конфлікті 67 російських військовослужбовців.