Кіссінджер назвав три уроки, які світ мусить зробити через пандемію коронавірусу
Хоча хвороба COVID-19 ще поширюється й ліків від неї немає, державам необхідно замислюватися про те, яким стане світ після пандемії, вважає колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер.
Пандемія коронавірусу назавжди змінить світовий порядок, політичні та фінансові потрясіння можуть тривати протягом кількох поколінь. Про це в статті для Wall Street Journal, опублікованій 3 квітня, написав колишній генеральний секретар США Генрі Кіссінджер.
Хвороба ще поширюється по земній кулі, ліків від неї немає, але вже зараз потрібно думати про те, яким буде світ після COVID-19, переконаний дипломат. Жодна нація світу, навіть США, самотужки не впорається з безпрецедентними викликами і перешкодами, які несе вірус, зазначив він.
На думку Кіссінджера, людство мусить концентруватися на трьох головних проблемах:
- зміцнення стійкості до інфекційних хвороб, удосконалення методів вакцинації, накопичення запасів на випадок пандемій;
- подолання фінансової катастрофи, пом'якшення її наслідків для найбідніших верств суспільства;
- повернення до норм ліберального світового порядку після того, як вірус оживив анахронізм у вигляді ізольованих мегаполісів і цілих країн.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними Університету Джонса Гопкінса на 11 квітня, кількість інфікованих у світі перевищила 1,7 млн, із них майже 379 тис. вилікувалося, а 103,5 тис. померло.
Міжнародний валютний фонд у зв'язку з пандемією прогнозує найгірші наслідки для світової економіки із 30-х років ХХ століття.
Кіссінджеру 96 років. Він очолював Держдепартамент США у 1973–1977 роках.