КНДР пояснила, навіщо проводила випробування на космодромі Сохе 13 грудня
Начальник північнокорейського Генштабу Пак Чен Чхон назвав США "ворожою силою" і заявив, що країні потрібно "остерігатися розмов і поведінки, які дратують КНДР".
Північна Корея пояснила, що провела випробування на космодромі Сохе для стримування США. Про це сказав начальник Генштабу Пак Чен Чхон 14 грудня, пише агентство ЦТАК.
"Цінні матеріали, досвід і нові технології, отримані з недавнього випробування в галузі оборонної науки, застосовуватимуть для розроблення іншої стратегічної зброї КНДР для міцного і надійного стримування та придушення ядерної загрози з боку США... Тільки тоді, коли послідовно забезпечено паритет сил, можна захистити цей світ і забезпечити наш розвиток і майбутнє", – ідеться в заяві.
Пак Чен Чхон назвав США "ворожою силою" і заявив, що країні потрібно "остерігатися розмов і поведінки, які дратують КНДР".
Випробування на космодромі Сохе в КНДР провели 13 грудня. Що саме випробовували, не уточнюють. Як пише AP, випробували, можливо, технології для поліпшення міжконтинентальних балістичних ракет, які потенційно можуть досягти континентальної частини США.
У 2018 році в межах заходів зі зміцнення довіри глава Північної Кореї Кім Чен Ин погодився закрити майданчик Сохе. 23 липня 2018 року на полігоні Сохе почалися роботи з демонтажу, але в серпні 2018 року демонтаж полігону зупинили. У березні 2019 року фахівці центру при американському Університеті імені Джонса Гопкінса звернули увагу на відновлювальні роботи на стартовому майданчику ракетодрому.
12 червня 2018 року Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин підписали ядерну угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова. 27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли угоди.
30 червня 2019 року Трамп і Кім Чен Ин зустрілися в Пханмунджомі – селі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, які будуть уповноважені займатися питаннями денуклеаризації.
З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.
5 жовтня в передмісті Стокгольма відбувалися переговори делегацій Північної Кореї і США про ядерне роззброєння, але їх зупинили. Глава північнокорейської делегації Кім Мен Гіль заявив, що переговори не виправдали очікувань КНДР.
У листопаді Пхеньян відмовився від проведення саміту зі США, який Вашингтон пропонував провести у грудні.
7 грудня представник Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив, що денуклеаризація більше не є предметом переговорів зі США.