Колишнього начальника поліції й ексміністра оборони Шрі-Ланки заарештовано у справі про квітневі теракти

Військові та поліція заздалегідь знали про ймовірний теракт, визнають в уряді Шрі-Ланки
Фото: ЕРА

Генеральний прокурор Шрі-Ланки вимагає арешту колишніх топсиловиків, незважаючи на те, що вони лежали в лікарні. Ексголову поліції країни Пуджита Джаясундару й ексміністра оборони Хемасірі Фернандо оголошено підозрюваними у справі про атаку терористів на церкви та готелі, яка сталася 21 квітня.

2 липня у Шрі-Ланці було заарештовано колишнього начальника поліції країни Пуджита Джаясундару і колишнього міністра оборони Хемасірі Фернандо, їх обвинувачують у недбалості, яка призвела до нездатності запобігти терористичній атаці у великодню неділю 21 квітня, повідомляє Associated Press.

Топсиловиків було заарештовано в лікарнях, де вони перебували на лікуванні.

1 липня генеральний прокурор Шрі-Ланки висунув вимогу негайно заарештувати і допитати Джаясундару і Фернандо, яким раніше було оголошено підозри. Правопорушення, у вчиненні яких підозрюють посадовців, уважають "серйозними злочинами проти людяності" згідно з міжнародним правом, заявили у прокуратурі.

Фернандо подав у відставку 25 квітня, Джаясундара пішов у вимушену відпустку.

21 квітня у Шрі-Ланці майже одночасно сталися вибухи в католицьких церквах міст Коччікаде, Негомбо і Баттікалоа, а також у трьох готелях столиці країни Коломбо: Shangri La, Cinnamon Grand і Kingsbury. Пізніше пролунали сьомий вибух у місті Дехівала-Маунт-Лавінія та восьмий – у передмісті столиці, місті Дематагода.

Під час рейду сил безпеки у столиці Шрі-Ланки було вбито трьох поліцейських.

Відповідальність за теракти взяли на себе бойовики ІДІЛ. За попередньою версією слідства, серія терактів у Шрі-Ланці сталася у відповідь на напади на мечеті в новозеландському Крайстчерчі.

За офіційними даними, жертвами стало понад 250 осіб, серед яких опинилися громадяни Бангладеш, Китаю, Індії, Данії, Японії, Нідерландів, Португалії, Саудівської Аравії, Іспанії, Швейцарії, Туреччини, Великобританії та США.

Агентство AFP зазначає, що силовики Шрі-Ланки мали розвіддані про підготовлюваний напад принаймні за 10 днів до серії вибухів. Урядова комісія визнала, що в поліції та міноборони були ознайомлені зі звітами розвідки про терористичну змову, але не вжили заходів.