Командувач ВПС Ізраїлю 20 вересня поїде в Москву, щоб передати РФ дані щодо збитого біля берегів Сирії Іл-20
Армія оборони Ізраїлю повідомила, що командувач військово-повітряних сил передасть Росії ситуаційний звіт про ізраїльську операцію, після завершення якої сирійські засоби ППО збили російський літак-розвідник Іл-20.
Уранці 20 вересня делегація армії оборони Ізраїлю на чолі з командувачем військово-повітряних сил генерал-майором Амікамом Норкіним вирушить у Москву у зв'язку з катастрофою російського військового літака Іл-20, збитого сирійським зенітним вогнем. Про це 19 вересня повідомила прес-служба ізраїльського військового відомства у Twitter.
"Командувач ВПС і делегація нададуть ситуаційний звіт про операцію щодо всіх аспектів, зокрема інформацію, яка передувала місії, та результати розслідування у зв'язку з цією подією", – заявили в ізраїльському оборонному відомстві.
Іл-20 зник із радарів пізно ввечері 17 вересня під час підльоту до середземноморського узбережжя Сирії.
18 вересня в міноборони РФ повідомили, що його було збито сирійськими засобами протиповітряної оборони (ППО). У підсумку загинули 15 російських військовослужбовців. За інформацією міністерства оборони РФ, літак підставили під вогонь ізраїльські винищувачі F-16, які завдавали ударів по Сирії. Вони нібито прикривалися російським літаком.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу підкреслив, що провина за це повністю лежить на ізраїльській стороні. Він сказав своєму ізраїльському колезі Авігдору Ліберману, що Росія залишає за собою право на кроки у відповідь.
Через інцидент посла Ізраїлю Гаррі Корена викликали у МЗС РФ. В Армії оборони Ізраїлю заявили, що катастрофа російського Іл-20 була зумовлена "обширним і безладним" вогнем сирійських засобів ППО. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив президенту Росії Володимирові Путіну, що Ізраїль готовий передати Росії всі дані для розслідування аварії Іл-20, і поклав відповідальність за збитий літак на Сирію.
Іл-20 призначений для радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби. Виробництво літаків припинено в 1976 році.