Комі дав свідчення у "російській справі" у комітеті Палати представників США, на стенограму очікують протягом 24 годин
Колишній директор Федерального бюро розслідувань США Джеймс Комі не відповідав на деякі запитання республіканців у комітеті Палати представників із питань судочинства, дотримуючись рекомендацій адвоката міністерства юстиції, який перебував поруч із ним на слуханнях. Він погодився знову дати свідчення 17 грудня.
Колишній директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Джеймс Комі 7 грудня дав свідчення в комітеті Палати представників США з питань судочинства в закритому режимі, повідомив американський телеканал CNN.
Республіканці викликали його у справі про можливі зв'язки передвиборчого штабу Дональда Трампа з РФ 2016 року і злам електронної пошти екс-держсекретаря США, тодішнього кандидата у президенти Гілларі Клінтон.
За даними телеканала, у процесі слухань республіканці намагалися змусити Комі розкрити інформацію про стеження ФБР за колишнім радником Трампа Картером Пейджем під час його президентської кампанії, а також деталі можливого російського втручання у вибори.
Адвокат міністерства юстиції США, який перебував поруч із Комі, рекомендував йому не відповідати на ці запитання.
Екс-глава ФБР відмовився розповідати журналістам про запитання, які йому ставили під час слухань, але повідомив, що за два тижні він знову дасть свідчення в комітеті.
Агентство Reuters уточнює, що слухання відбудуться 17 грудня.
Стенограму інтерв'ю із членами комітету буде опубліковано "за максимально короткі терміни, можливо, протягом наступних 24 годин".
Під час спілкування із журналістами Комі також вирішив не коментувати відставку генерального прокурора США Джеффа Сешнса у листопаді.
"Атаки президента загалом на міністерство юстиції та ФБР – це те, що у вас має викликати сильну тривогу", – зазначив екс-глава бюро.
Зі свого боку президент США Дональд Трамп вимагав у Twitter змусити Комі дати свідчення під присягою.
"Повідомляють, що юристи міністерства юстиції сказали винуватцю витоків [у ЗМІ] не відповідати на найважливіші запитання. Повна упередженість і корупція на найвищих рівнях попередньої адміністрації", – написав він.
Комі кілька місяців намагався відмовитися від свідчень у Конгресі. У листопаді його викликали республіканці з комітету Палати представників із питань судочинства.
22 листопада він написав у Twitter, що відмовиться давати свідчення у Конгресі, якщо слухання будуть закритими. Він погодився відповісти на запитання лише після того, як конгресмени пообіцяли оприлюднити розшифрування засідання протягом 24 годин.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зломі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
Комі був головою ФБР у 2013–2017 роках. Трамп звільнив його з цієї посади 9 травня 2017 року. Це сталося за кілька днів після того, як він дав свідчення в Сенаті щодо процесу розслідування справи про можливе втручання Росії у президентські вибори у США. Комі заявив, що записував розмови із президентом для свого захисту. Після цього Трамп обвинуватив екс-голову ФБР у витоку секретної інформації.
У квітні 2018 року Комі заявив, що Росія докладала величезних зусиль для втручання у вибори президента США 2016 року. Першою метою було "заплямувати американську демократію, щоб вона не була яскравим світлом для інших людей у всьому світі", другою – завдати шкоди Клінтон, яку "особисто ненавидів" президент РФ Володимир Путін, третьою – безпосередньо допомогти Трампу стати президентом Сполучених Штатів.