Конституційний суд Молдови заборонив уряду брати кредит у Росії
Угоду про кредит на €200 млн між Росією та Молдовою було ратифіковано парламентом Молдови наприкінці квітня. Опозиція оскаржила це рішення в Конституційному суді країни.
Конституційний суд Молдови 7 травня визнав неконституційним закон про ратифікацію угоди з Російською Федерацією про надання кредиту на €200 млн. Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker.
У такий спосіб КС задовольнив скаргу, подану кількома опозиційними партіями.
Видання Point.md зазначає, що опозиція вказувала на процесуальні порушення під час підготовки угоди, а також на її небезпеку для національних інтересів Молдови.
Угоду ратифікували в парламенті 23 квітня. Вона передбачала, що Молдова отримає кредит двома рівними траншами в травні і жовтні цього року.
Найгостріші суперечки, пише NewsMaker, спричинило положення, згідно з яким молдовський уряд зобов'язувався взяти на себе прострочені борги за схваленими державою позиками молдовських компаній перед російськими банками. "Під час дискусій влада так і не пояснила, навіщо потрібен цей пункт у договорі і які кредити молдовські компанії можуть просити у російських банків", – зазначає видання.
Президент Молдови Ігор Додон у Facebook назвав рішення Конституційного суду "сильним ударом по мільйонах молдован, які чекали на допомогу від цих грошей".
"Опозиційні партії разом з олігархічними силами, які оскаржили у КС цю фінансову допомогу, домоглися цинічного рішення, спрямованого проти власних громадян у спробі залишити їх без грошей, не дати змоги державі допомогти їм. Це політизоване рішення безпосередньо б'є по бюджетних працівниках, пенсіонерах, системі охорони здоров'я, бізнесу, по всій економіці, і тепер їй знадобляться фінансові ресурси для виходу з кризи, в якій вона опинилася через тривалий період пандемії", – написав він.