Кораблі ВМС США і Королівського флоту Британії покинули Баренцеве море
Група кораблів НАТО, в яку входять три есмінці військово-морського флоту США і фрегат Королівського ВМФ Великобританії, покинула Баренцеве море після кількох днів операцій.
Американські ракетні есмінці і британський фрегат покинули Баренцеве море 8 травня після закінчення операції. Про це повідомляють на сайті Шостого флоту США.
Ескадрені міноносці військово-морського флоту США USS Roosevelt, USS Porter, USS Donald Cook і судно постачання USNS Supply ВМС США, а також фрегат HMS Kent Королівського військово-морського флоту Великобританії увійшли до акваторії Баренцевого моря 4 травня. Кораблі відпрацьовували операції із гарантування безпеки морського судноплавства в складних природних умовах за Північним полярним колом.
Сили Північного флоту РФ відстежували дії кораблів.
У навчаннях брало участь 1,2 тис. моряків США і Великобританії. Підтримку їм надавали патрульно-розвідувальний літак ВМС США P-8A Poseidon і розвідувальний літак ВПС США RC-135.
Оскільки Арктика продовжує ставати все доступнішою для морських перевезень, військово-морська майстерність в регіоні має вирішальне значення для регіональної безпеки, глобальної торгівлі та американських національних інтересів, зазначили у пресслужбі флоту. Операції групи наземного базування морякам надали можливість продемонструвати свою готовність до стійких арктичних операцій в "унікальних і складних обставинах", ідеться в повідомленні.
"Арктика є важливим регіоном, і наші військово-морські сили діють там, зокрема в Баренцевому морі, щоб гарантувати безпеку торгівлі та продемонструвати свободу судноплавства в цих складних умовах", – заявив командувач американських військово-морських сил у Європі та Африці адмірал Джеймс Фогго.
До цих навчань надводні судна ВМС США не заходили в Баренцеве море із середини 1980-х років.
Рік тому, у травні 2019 року, державний секретар США Майк Помпео сказав, що США мають намір посилити свою присутність в Арктиці, щоб протистояти агресивній поведінці Росії і Китаю в регіоні.
"Арктика стала осередком глобальної конкуренції завдяки своїм запасам нафти, газу та корисних копалин, а також великій кількості риби", – сказав Помпео.
За його словами, "Москва незаконно вимагає, щоб інші країни зверталися до Росії по дозвіл на використання маршруту через Північний Льодовитий океан".