Країни Балтії синхронізують свої електромережі з європейською
Прем'єр-міністри Польщі, Латвії, Естонії, президент Литви та глава Європейської комісії підписали угоду про під'єднання Балтійських країн до європейської електроенергетичної системи.
Країни Балтії за посередництва Польщі синхронізують свої електромережі з Європою, щоб позбавитися російської залежності. Угоду про під'єднання Балтійських країн до європейської електроенергетичної системи підписали прем'єр-міністри Польщі, Латвії, Естонії, президент Литви та глава Європейської комісії 28 червня в Брюсселі, пише "Укрінформ".
Польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що синхронізація електроенергетичних мереж дасть змогу гарантувати енергетичну безпеку і подолати бар'єр у відділенні балтійських країн від російської системи, пише "Радио Польша".
"Польща зміцнює електроенергетичну безпеку балтійських країн. Так ми демонструємо солідарність із цим регіоном і послідовно реалізуємо нашу стратегію щодо зміцнення електроенергетичної безпеки Польщі", – зазначив Моравецький.
Підписана угода дасть змогу Литві, Латвії та Естонії обмежити залежність від постачання електроенергії з Росії. Інтеграція електроенергетичної системи балтійських країн відбудеться до 2025 року, її буде профінансовано в межах програми ЄС "Об'єднуючи Європу".
Вільнюс уже почав підготовчі роботи для відімкнення від російської енергосистеми. Зокрема, заплановано демонтаж високовольтної ЛЕП і реконструкцію двох підстанцій в Ігналіні й Утену, що мають завершити до 2021 року.
Країни Балтії заявили про бажання вийти з енергокола Білорусія, Росія, Естонія, Литва, Латвія у 2014 році. Голови комісій у справах ЄС парламентів Балтійських країн і Польщі 25 жовтня 2014 року, обговорили в Нарві можливість від'єднання балтійських енергомереж від Росії.
Литву, Латвію й Естонію синхронізують з електромережами Європи через наявну змичку LitPol Link між Литвою і Польщею, а також за допомогою резервних з'єднань.