Латиніна: Те, що намагається зараз Путін зробити з країни, – легко зробити в Габоні, але не в Росії
Президент РФ Володимир Путін робить ставку на очевидне невігластво, проте наука й культура в країні поки ще виживають, уважає російський публіцист Юлія Латиніна.
У сучасній Росії вживаються несумісні речі: убивство опозиціонерів, репресії та міністр культури Володимир Мединський з одного боку і золоті медалі на міжнародних олімпіадах у школярів з іншого. Про це у своїй програмі "Код доступа" на радіо "Эхо Москвы" заявила російський письменник і публіцист Юлія Латиніна.
"Як узгоджуються високі місця, які досі отримують і російські молоді математики, і російські молоді програмісти... після чого їм, зазвичай, природно, одразу пропонують і навчання, і контракти за кордоном, як вони узгоджуються з країною, де вбивають Бориса Нємцова? Як вони узгоджуються з країною, де міністр культури й доктор Бєлгородських наук пан Мединський розповідає, що "немає історичної правди, а те, що є пропаганда, і є правда?" Що, до речі, абсолютно унікально, що не відбувалося навіть у Орвелла "1984"... І як це взагалі узгоджується, там, зі скасуванням прем'єри у Великому спектаклі "Нурієв"? Як це взагалі узгоджується з попами, які домагаються, там я не знаю, заборони Боголюбського заводу презервативів", – розповіла вона.
На думку письменника, ці речі не узгоджуються ніяк, проте президент РФ Володимир Путін активно просуває невігластво.
"Це несумісні речі, рано чи пізно одна з них має померти. І я сподіваюся, що те, що помре, це будуть не наші високі місця на олімпіадах з хімії. І це важливо, тому що те, що намагається зараз Путін зробити з країни, те, що намагається зараз Кремль зробити з країни (ставку на очевидне невігластво, ставку на абсолютне нахабство), це легко зробити в Габоні, це легко зробити в Палестині, на Близькому Сході. Це, все-таки, не так легко зробити в Росії, яка, як не дивно здасться, навіть у радянський час, коли там була жахлива людожерська ідеологія, навіть у радянський час любила науку й любила техніку, і любила прогрес", – підкреслила Латиніна.
Вона додала, що в РФ намагаються побудувати аналог ісламістської держави за зразком Палестини.
"Ісламізм-лайт вони намагаються в нас побудувати. Так? Палестина просто не здатна виробляти постановки такого класу, і в неї не здатні перемагати школярі на олімпіадах з хімії або програмування. Венесуела, Габон, Берег Слонової Кістки – ну, просто з них який попит? Їх немає в цій картині світу", – розповіла публіцист.
Водночас Латиніна підкреслила, що незважаючи на те, що в Росії перемагають на олімпіадах з хімії та виробляють талановиті постановки, керують країною "Мединські та попи" і в підсумку талановиті люди можуть поїхати й легко знайти себе на Заході.
У червні 2016 року аналітична компанія Stratfor, ґрунтуючись на даних Росстату, заявляла, що з РФ їдуть освічені, технологічно підготовлені люди, які працюють в комп'ютерній промисловості та інших передових галузях економіки. Також наводили статистику, згідно з якою 2015 року Росію покинуло 350 тисяч осіб, роком раніше – 300 тисяч, у 2013 році – 200 тисяч.
У жовтні російський Комітет громадянських ініціатив заявив, що офіційні дані про еміграцію з Росії занижені в рази.