"Лікарі не кажуть, що я заражений". Китаєць із коронавірусом поскаржився на лікарню в Росії
За словами китайця Ван Юньбіня, в інфекційній лікарні в Читі (РФ), де він перебуває, не працюють "лікарі", до яких він міг би звернутися, якщо стане зле дитині. Юньбінь, у якого нібито виявили коронавірус, зазначив, що в Китаї лікар перебував би в лікарні цілодобово.
Громадянин Китаю Ван Юньбінь, який перебуває в інфекційній лікарні російського міста Чита (Забайкальський край) і в якого нібито виявили коронавірус 2019-nCoV, заявив, що медики не надають йому інформації про стан здоров'я.
Про це 2 лютого він повідомив агентству "Чита.Ру".
"Я той китаєць із російських новин із Забайкальського краю, який нібито заражений. Я всього-на-всього кашляю, більше нічого не турбує, лікарі не кажуть мені, що я заражений, і не дають мені результатів аналізів. Про те, що я, можливо, заражений, дізнався з новин. Якщо я справді заражений, я хочу в усіх попросити вибачення, мені, можливо, не потрібно було нікуди їхати, я лише взяв свою дитину і дружину та поїхав відпочивати в Китай. Я не знав, що можу заразитися", – цитує китайця агентство.
Він зазначив, що у його дворічної дочки температура і пронос.
"Із китайських новин я зрозумів, що це дуже небезпечно, але умов у лікарні, в якій ми перебуваємо, недостатньо для нашої реабілітації. Зараз кінець тижня і дуже багато лікарів не працює, я опинився в такій ситуації, що не знаю, якщо моїй дитині буде потрібна екстрена допомога, чи зможуть лікарі вчасно надати її. У Китаї в аналогічній ситуації лікар перебуває протягом 24 годин біля пацієнта, оскільки самопочуття хворого може раптово погіршитися, до того ж може знадобитися необхідне обладнання. Я сподіваюся, що моїй дитині зможуть допомогти", – розповів Ван Юньбінь.
За його словами, кров на аналіз брали шість разів за тиждень, "але так і не дали жодного результату".
Про перші два випадки зараження коронавірусом у Росії інформація з'явилася 31 січня. За даними влади країни, хворі – китайці, вони перебувають у Тюменській області та Забайкальському краї РФ.
Уперше новий тип коронавірусу, що спричиняє атипову пневмонію, підтвердили 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура і кашель.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 2 лютого кількість підтверджених випадків зараження новим коронавірусом у Китаї сягнула 14,3 тис., померло 304 людини. Ще один пацієнт помер від вірусу на Філіппінах.
Як повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я, випадки зараження також підтверджено у США, Канаді, Японії, Австралії, Фінляндії, Швеції, Німеччині, Італії, Франції, Іспанії, Великобританії, Росії, Південній Кореї, Малайзії, В'єтнамі, Камбоджі, Таїланді, Сінгапурі, Шрі-Ланці, Індії, Непалі, ОАЕ та на Філіппінах. В Україні підтверджених випадків захворювання немає, повідомили в МОЗ.