Мадуро склав присягу президента. У США та ЄС засудили його вступ на другий строк
Строк повноважень президента Венесуели Ніколаса Мадуро закінчується у 2025 році. Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати "засуджують незаконну узурпацію влади Мадуро", а верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні підкреслила, що президентські вибори у Венесуелі не були вільними і справедливими.
Ніколас Мадуро 10 січня вдруге вступив на посаду президента Венесуели. Трансляцію церемонії інавгурації вели у його Twitter.
Строк його повноважень завершується у 2025 році.
Як зазначило агентство Reuters, через конфлікт із Національною асамблеєю Мадуро складав присягу не перед парламентом, а в будівлі Верховного суду.
США і Євросоюз засудили вступ Мадуро на другий строк.
"США не визнають незаконної інавгурації диктатора Мадуро. Ми будемо продовжувати посилювати тиск на корумпований режим, підтримувати демократичні Національні збори і закликати до демократії і свободи у Венесуелі", – написав у Twitter радник із нацбезпеки президента США Джон Болтон.
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати "засуджують незаконну узурпацію влади Мадуро після невільних і несправедливих виборів, які він нав'язав народу Венесуели 20 травня 2018 року", повідомив Держдепартамент США 10 січня.
"Сьогодні ми знову заявляємо про нашу підтримку Національних зборів Венесуели, єдиної законної гілки влади, у належний спосіб обраної венесуельським народом. Венесуелі час почати перехідний процес, який може відновити конституційний, демократичний лад за допомогою проведення вільних і справедливих виборів", – сказав Помпео.
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні також заявила, що президентські вибори у Венесуелі не були вільними і справедливими.
"ЄС наполегливо закликає президента Мадуро визнати і поважати роль та незалежність Національних зборів як демократично обраного інституту, звільнити всіх політичних в'язнів, підтримувати верховенство закону, права людини та основні свободи і терміново задовольняти нагальні потреби населення", – ідеться в заяві, поширеній Європейською службою зовнішніх зв'язків 10 січня.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися президентські вибори. За даними ЦВК, за чинного президента країни Ніколаса Мадуро проголосувало 68% виборців, за його найближчого суперника, лідера партії "Прогресивний авангард" Анрі Фалькона, – втричі менше. Опозиція заявила, що під час голосування було зафіксовано численні порушення.
Мадуро керує країною з квітня 2013 року. У 2017 році у Венесуелі відбулися десятки масових антиурядових акцій протесту, під час яких загинуло понад 100 осіб.