Макаревич про Росію: На коронавірус намагатимуться спихнути всі біди
Музикант Андрій Макаревич вважає, що росіяни в пошуках масок для захисту від коронавірусу не зрозуміли, що влада їх "укотре бомбонула", спровокувавши зниження ціни на нафту.
Влада РФ спробує списати на пандемію коронавірусної інфекції проблеми з економікою країни. Таку думку російський співак і музикант Андрій Макаревич висловив 29 березня у Facebook.
"Передбачаю, найближчим часом на коронавірус намагатимуться спихнути всі наші біди. Однак ми зовсім не найбільш постраждала від нього країна. А у країн, які зазнали найбільших утрат, національна валюта теж упала на третину? Чи це тільки у нас? І не через вірус зовсім? Ах, так – там були якісь танці з нафтою, а ми з цими болячками вже й забули", – написав він.
Музикант підкреслив, що Радянський Союз розпався не тому, що його "розвалив" його президент Михайло Горбачов, а тому, що "ціни на нафту впали немислимо, і в країні переможного соціалізму в момент скінчилося одразу все".
"Відтоді це траплялося ще кілька разів. І щоразу слабкі голоси яйцеголових інтелігентів волали до сонця нашого: "Не будуйте життя і добробуту великої країни на одній нафти, давайте розвивати приватне підприємництво, промисловість, науку, заохочувати ініціативи! Хрін із ним, не заохочуйте – хоча б не губіть!" Їм у відповідь кивали і продовжували пиляти нафтодолари", – зазначив Макаревич.
Те, що відбувається на нафтовому ринку, він пов'язав з амбіціями "гігантських придержавних нафтокомпаній".
"Поки ще в гонитві за масками, яких так і немає, намагаючись урятувати свої зачинені кафе, ресторани й із таким трудом створені дітища, люди не зрозуміли, як їх укотре бомбонули. Знаєте що? Похер їм, як ви живете. Вони не збідніли. І бояться лише того, що у вас якось урветься терпець. Але, з огляду на все, терпіння російського народу безмежне", – заявив Макаревич.
Падіння цін на нафту триває від початку березня. Головною причиною стало те, що Росія та Організація країн – експортерів нафти не змогли домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли розпочалася війна в Перській затоці. Увечері 18 березня вартість нафти Brent упала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель.
Станом на вечір 19 березня нафта російської марки Urals подешевшала до мінімуму з лютого 2002 року – $18,64 за барель.
27 березня нафта Brent коштувала на рівні $27 за барель.
9 березня на тлі різкого падіння цін на нафту через вихід РФ з угоди ОПЕК+ почав різко знижуватися курс рубля. Дані торгів за останній рік на ринку Forex свідчать, що російський рубль увійшов у трійку світових валют, які найсильніше подешевшали щодо долара – американська валюта відіграла в рубля 29,43% вартості.