Макрон про Brexit: Це сумний день, давайте не будемо цього приховувати
Президент Франції Еммануель Макрон вважає Brexit сигналом для всього Євросоюзу.
Президент Франції Еммануель Макрон вважає дату виходу Великобританії з Євросоюзу "сумним днем". Про це він заявив у своєму зверненні з нагоди Brexit, опублікованому на сайті Єлисейського палацу 31 січня.
"Це сумний день, давайте не будемо цього приховувати. Але це день, який також має змусити нас зробити все по-іншому. Зі ще більшою рішучістю створити потужний, ефективний Європейський союз", – заявив Макрон.
Він зазначив, що найближчим часом будуть вибудовувати відносини ЄС із Великобританією.
"Під час цих переговорів наші інтереси, тобто інтереси наших рибалок, фермерів, промисловців, дослідників, робітників і студентів має бути збережено. Але буде просте правило. Це партнерство, яке ми збираємося побудувати зі Сполученим Королівством, має бути якнайсильнішим та якнайміцнішим. Але це будуть не такі самі відносини, які були протягом кількох десятиліть... Британський народ вирішив покинути Європейський союз. У нього більше не буде тих самих обов'язків, тому він більше не матиме тих самих прав", – підкреслив Макрон.
Президент Франції вважає Brexit сигналом для всього Євросоюзу, що потрібно реформувати його, щоб не було необхідності шукати відповіді у виході з ЄС.
У червні 2016 року у Великобританії було проведено референдум про вихід країни з Євросоюзу. Це рішення тоді підтримали 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року. Британському парламенту не вдалося вчасно погодити умови Brexit, тому його кілька разів переносили.
20 грудня 2019 року Палата громад Великобританії підтримала угоду щодо Brexit, згідно з якою країна має покинути Європейський союз 31 січня 2020 року.
9 січня 2020 року Палата громад остаточно затвердила умови Brexit. Палата лордів ухвалила законопроєкт прем'єр-міністра Бориса Джонсона 22 січня. 23 січня закон про вихід країни з Європейського союзу підписала королева Великобританії Єлизавета II.
24 січня у Брюсселі президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали угоду про вихід Великобританії з Європейського союзу. 29 січня Європейський парламент ратифікував угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу більшістю голосів. 30 січня Рада Європейського союзу затвердила в письмовому вигляді угоду про вихід Великобританії зі складу ЄС, остаточно завершивши процес ратифікації угоди.
Brexit має відбутися о 23.00 31 січня за лондонським часом (1.00 1 лютого за Києвом).